fbpx

Świąteczny Kiermasz Ekonomii Społecznej w Świętokrzyskiem

Powołano Świętokrzyski Klaster Wodorowy im. Braci Łaszczyńskich
26 listopada 2021
Świętokrzyskie. Wizyta Konsul Honorowej Mongolii
3 grudnia 2021

Kiermasz Ekonomii Społecznej, który odbędzie się 1-13 grudnia br. w instytucjach publicznych na terenie Kielc i województwa świętokrzyskiego jest doskonałą okazją do zakupu wyjątkowych i niepowtarzalnych ozdób, gwiazdkowych prezentów oraz świątecznych smakołyków wykonanych przez uczestników warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej, spółdzielni socjalnych, fundacji, czy stowarzyszeń.

Kiermasz Ekonomii Społecznej, to wydarzenie cykliczne, organizowane od 2016 roku przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach w ramach projektu pozakonkursowego „Świętokrzyska Ekonomia Społeczna”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020 w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

W tegorocznym Kiermaszu Ekonomii Społecznej swoją ofertę zaprezentują 24 podmioty ekonomii społecznej:

– warsztaty terapii zajęciowej,

– zakłady aktywności zawodowej,

– centra integracji społecznej,

– spółdzielnie socjalne,

– fundacje,

– stowarzyszenia.

Kiermasz to doskonała okazja do zakupu wyjątkowych i niepowtarzalnych ozdób, gwiazdkowych prezentów oraz świątecznych smakołyków, wykonanych przez uczestników świętokrzyskich podmiotów ekonomii społecznej. Dochód ze sprzedaży podmioty te przeznaczają na cele społeczne m.in. na integrację społeczną i zawodową osób zagrożonych marginalizacją.

Organizując kiermasz, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego promuje ideę ekonomii społecznej i wspiera działalność podmiotów ekonomii społecznej.

W poprzednich latach kiermasz organizowany był w galeriach handlowych, gdzie swoje usługi i produkty zaprezentowało ponad 40 podmiotów ekonomii społecznej. Z uwagi na pandemię w 2020 roku kiermasz zorganizowany został w formule online.

W tym roku, pomimo pandemii, kontynuowana jest przedświąteczna tradycja, dająca jednocześnie możliwość dokonania społecznie odpowiedzialnych zakupów produktów oferowanych przez podmioty ekonomii społecznej. Kiermasz zostanie zorganizowany w okresie od 1  do 13 grudnia br. w instytucjach publicznych na terenie Kielc i województwa świętokrzyskiego.

Do współpracy zaproszono:

– Wojewódzki Urząd Pracy,

– Zakład Ubezpieczeń Społecznych,

– Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego – w tym punkty terenowe na terenie województwa,

– Urzędy Skarbowe.

W Kiermaszu Ekonomii Społecznej nie może zabraknąć Urzędu Marszałkowskiego, który będzie gościć wystawców 2 i 3 grudnia.

Kupujmy z sercem i wspólnie wspierajmy ekonomię społeczną w regionie!

 

MIEJSCE I DATY KIERMASZU (godziny trwania kiermaszu we wszystkich instytucjach 9-12):

KIELCE:

Urząd Marszałkowski – 2.12; 3.12

I Urząd Skarbowy – 8.12

II Urząd Skarbowy – 8.12

Wojewódzki Urząd Pracy – 2.12

KRUS Kielce – 3.12

ZUS Kielce, ul. Kolberga- 8.12

KRUS – PUNKTY TERENOWE:

Ożarów – 1.12

Sandomierz – 6.12

Starachowice – 6.12

Kazimierza Wielka – 6.12

Opatów – 7.12

Jędrzejów – 9.12

Ostrowiec Świętokrzyski – 13.12