fbpx
Świętokrzyskie idealne na jesień: Kielce i zachodnia część powiatu kieleckiego
1 października 2023
Nowoczesny robot medyczny da Vinci już operuje pacjentów w Kielcach
15 października 2023
Pokaż wszystkie

Świętokrzyskie rozwinie turystykę biznesową

Podczas Forum Ekonomicznego “Nowa Energia” Województwo Świętokrzyskie dołączyło do Świętokrzyskiego Convention Bureau, którego celem jest wsparcie i rozwój turystyki biznesowej, przemysłu spotkań na terenie regionu. Porozumienie inaugurujące podpisali: marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, wicemarszałek Renata Janik, prezes zarządu Lokalnej Organizacji Turystyki i Hotelarstwa Gór Świętokrzyskich Piotr Dwurnik, prezes Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego Marcin Piętak i członek zarządu Regionalnej Organizacji Turystycznej Andrzej Czuba.

Świętokrzyskie Convention Bureau gromadzi około 20 podmiotów, które chcą działać razem w dziedzinie organizacji kongresów, spotkań, szkoleń i eventów w regionie. Biuro zostało powołane w celu promocji turystyki biznesowej.

– To czwarte w skali kraju regionalne biuro, które będzie pozyskiwało i promowało możliwości organizowania konferencji, kongresów i różnorodnych wydarzeń związanych z turystyką biznesową – podkreśla Piotr Dwurnik, prezes zarządu Lokalnej Organizacji Turystyki i Hotelarstwa Gór Świętokrzyskich. – Chcemy pokazać możliwość organizacji dużych wydarzeń także w atrakcjach turystycznych.

Świętokrzyskie Convention Bureau to organizacja, która została powołana z inicjatywy Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego i Lokalnej Organizacji Turystyki i Hotelarstwa Gór Świętokrzyskich. Głównym celem jest wsparcie i rozwój turystyki biznesowej na terenie województwa świętokrzyskiego oraz promocja regionu jako przyjaznego przemysłowi spotkań i wydarzeń. Biuro Świętokrzyskie Convention Bureau mieści się w Kielcach, przy ul. Sienkiewicza 78, IVP.

źródło: swietokrzyskie.pro


ZWRP włącza się kampanię profrekwencyjną i zachęca do wzięcia udziału w wyborach. Już 15 października ważny dzień dla Polaków!