fbpx
Pomorze Zachodnie. Sejmik apeluje w sprawie Odry
23 września 2022
Rowerem przez Pomorze Zachodnie
6 października 2022
Pokaż wszystkie

Szczyt Ekologiczny w Szczecinie

Można żyć w zgodzie z naturą. Chcemy to pokazać i przekonać tych, którzy jeszcze bronią się przed świadomością ekologiczną. Niech to wydarzenie stanie się źródłem inspiracji, abyśmy dzieląc się  doświadczeniami stale powiększali naszą ekologiczną zieloną rodzinę na Pomorzu Zachodnim – powiedział marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, witając uczestników Szczytu Ekologicznego. Z inicjatywy marszałka w Szczecinie spotkali się miłośnicy przyrody, propagatorzy idei zero waste, ekospołecznicy.

Konferencja, podczas której zaprezentowane zostały ciekawe lokalne i regionalne inicjatywy w obszarze ekologii, została zorganizowana przede wszystkim z myślą o tych, którzy na co dzień działają na rzecz ochrony środowiska. Sadzą lasy, społecznie sprzątają tereny zielone, zachęcają do oszczędzania wody i dzielenia się żywnością, gotują zgodnie z zasadą zero waste, dbają o edukację przyrodniczą najmłodszych. Robią to poza instytucjami, ale z wielką pasją i wiedzą.

Marszałek podkreślił, że naczelną zasadą kształtowania regionalnej gospodarki i tworzenia nowej infrastruktury, jest jak najmniejsza szkodliwość dla środowiska.

Zanim rozpoczęły się ekologiczne inspiracje, prelekcje i pokazy, głos zabrał prof. Robert Czerniawski, dyrektor Instytutu Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego. Tematem wystąpienia znanego hydrobiologa była katastrofa ekologiczna na Odrze.

Więcej: Bądźmy eko na co dzień! | WZP