fbpx
Województwo Podlaskie weźmie udział w Wystawie Światowej Expo 2025 Osaka
Województwo Podlaskie weźmie udział w Wystawie Światowej Expo 2025 Osaka
1 kwietnia 2024
Podlaska Marka 2023. Pierwsze posiedzenie kapituły plebiscytu
22 kwietnia 2024
Pokaż wszystkie

Szybkie i Ambitne Podlaskie

Szybkie i Ambitne Podlaskie

Patryk Grodzki oraz Jan Trojanowicz – to nowi zawodnicy klubu Automobilklub Podlaski. Sportowcy zostali przedstawieni w czwartek (4.04), a podczas spotkania zaprezentowano też auta, którymi będą się ścigać. W wydarzeniu, którego partnerem było Województwo Podlaskie uczestniczył marszałek Artur Kosicki.

Marszałek podkreślał, że sport jest skuteczną formą promocji regionu.

–Wraz z samorządem województwa staramy się jak najczęściej wspierać tego typu inicjatywy. Chcemy, aby województwo podlaskie wyjechało poza nasz region i pokazało się całej Polsce. Ważne, żebyśmy promowali nasz region nie tylko tutaj, ale też wychodzili z jego promocją na zewnątrz – mówił Artur Kosicki. – Dwóm wspaniałym kierowcom z Automobilklubu Podlaskiego życzę dużych sukcesów. Trzymam kciuki, aby oprócz efektu promocyjnego był też ten sportowy, ale co do tego nie mam wątpliwości – dodał.

Patryk Grodzki zapowiedział, że plany na nadchodzący sezon są ambitne.

– Będzie to siedem rund Mistrzostw Polski, czyli pełen cykl. Sezon zaczniemy już za trzy tygodnie startem w Rajdzie Świdnickim. Będzie to pierwsza z rund Mistrzostw Polski. Zwieńczeniem będzie start w Rajdzie Barburka w Warszawie – poinformował.

Kierowca zaprezentował też swoje auto.

– To Peugeot 208 Rally 4, czyli topowa konstrukcja przednionapędowa. To auto najszybsze w swojej klasie. Będzie to mój debiut w samochodzie przednionapędowym, ale mam nadzieję, że będę godnie reprezentował nasze województwo. Dziękuję za obdarzenie mnie zaufaniem i cieszę się, że będę reprezentował nasze województwo na terenie całego kraju – mówił Patryk Grodzki.

Z kolei Jan Trojanowicz przedstawił swoje auto. To Fiat Seicento o pojemności 1.1, który jest specjalnie przygotowany do klasy Seicento Cup.

– W tym roku startuję w Mistrzostwach Polski Rallycross. Pierwszą rundę zaczynamy w tym tygodniu na Autodrom Słomczyn – powiedział piętnastolatek. – W planach mam zajęcie jak najwyższych miejsc, czyli podium. Wystartuję też w Szutrowym Pucharze Toru Słomczyn. Jeżdżę też gokartem w Retro Kart – zapowiedział.

Wiceprezes Automobilklubu Podlaskiego, Piotr Bagniuk podziękował samorządowi województwa za wsparcie finansowe i dobrą współpracę.

– Jest to nie tylko ważne ze względów promocyjnych. To też wspiera rozwój naszych zawodników. Dziękuję panie marszałku za dostrzeżenie tego potencjału – podkreślił.

Marszałek na zakończenie spotkania dodał, że cała inicjatywa wpisuje się w działania samorządu pod hasłem: Ambitne Podlaskie.

– Od kilku lat realizujemy działania wpisujące się w ten projekt. Ambitne plany wpisują się w Ambitne Podlaskie, a nie ma Ambitnego Podlaskiego bez takich projektów jak ten Automobilklubu Podlaskiego – powiedział Kosicki.

podlaskie.eu