fbpx
Wielkie wydarzenie filmowo-muzyczne w Olsztynie
16 czerwca 2024
Pół miliona na ekologiczne inwestycje na Warmii i Mazurach
1 lipca 2024
Pokaż wszystkie

Tegoroczne warmińsko-mazurskie Dni Rodziny zakończone

Tegoroczne warmińsko-mazurskie Dni Rodziny zakończone

W Morągu odbyło się uroczyste zakończenie XXVI WARMIŃSKO-MAZURSKICH DNI RODZINY.

Wydarzenie rozpoczęło się w sali widowiskowo-kinowej Morąskiego Domu Kultury przy ulicy Mickiewicza 19, gdzie przybyłych gości powitał Tomasz Orłowski, burmistrz Morąga.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili również przedstawiciele Komitetu Honorowego XXVI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Samorząd województwa reprezentował Robert Turlej, członek zarządu. – Dzięki współpracy samorządów, organizacji pozarządowych i społeczności lokalnych możliwa jest realizacja tej wyjątkowej inicjatywy – mówił podczas spotkania.

Słowa uznania za znakomite przygotowanie lokalnych obchodów Dni Rodziny wyraził także Mateusz Szauer I wicewojewoda warmińsko-mazurski. Natomiast ks. prof. Ryszard Sztychmiler, reprezentujący metropolitę warmińskiego, przypomniał o wkładzie, jaki w rozwój idei Dni Rodziny wniosła Rada ds. Rodzin Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Jednym z punktów programu była prelekcja wygłoszona przez dr Macieja Dębskiego założyciela i prezesa Fundacji Dbam o Mój Z@asięg, który omówił temat nowych technologii i ich roli w życiu współczesnych rodzin. W swoim wystąpieniu wiele miejsca poświęcił przyczynom i uwarunkowaniom cyberuzależnień, podkreślając przy tym znaczenie więzi rodzinnych, jako czynnika chroniącego przed negatywnym wpływem nowych technologii.

Z kolei Katarzyna Królak, radna sejmiku podzieliła się dobrymi praktykami w partnerskich działaniach na rzecz rodziny. Konferencyjną części wydarzenia zwieńczył występ zespołu dziecięcego „Cantata” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Morągu.

Po zakończeniu konferencji przybyli goście udali się do Parku Miejskiego w Morągu, gdzie odbywał się festyn rodzinny. Wśród wielu atrakcji zapewnionych przez organizatorów znalazły się popularne dmuchańce, animacje dla najmłodszych i ich rodziców, liczne punkty gastronomiczne, o zaopatrzenie których dbały lokalne koła gospodyń wiejskich. W muszli koncertowej swoje talenty prezentowały dzieci i młodzież z Gminy Morąg. Głównym punktem programu był występ Zespołu Małe TGD – gwiazdy piosenki dziecięcej. Znane i lubiane przez najmłodszych piosenki na dobre rozbawiły publiczność.

Organizatorem Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny był samorząd województwa warmińsko-mazurskiego, natomiast współorganizatorem tegorocznego zakończenia tego wydarzenia – Urząd Miasta w Morągu.

warmia.mazury.pl