fbpx

Uchodźcy z Ukrainy przebywający w Województwie Śląskim znajdą pomoc w Katowicach

O funduszach unijnych w Subregionie Północnym
24 stycznia 2023
Game Music Festiwal w Katowicach
9 lutego 2023
Pokaż wszystkie

Uchodźcy z Ukrainy przebywający w Województwie Śląskim znajdą pomoc w Katowicach

Fundacja ADRA Polska otworzyła w Katowicach Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców (CIC). Placówka zapewnia kompleksowe, eksperckie wsparcie mające na celu integrację przymusowych migrantów z Ukrainy z polskim społeczeństwem. W styczniu dodatkowo dla kobiet zostaną zorganizowane warsztaty psychologiczne „Droga do nowej siebie”.

Nowo otwarta placówka zapewnia przede wszystkim możliwość nauki języka polskiego, wsparcie psychologiczne, doradztwo zawodowe oraz pomoc w sprawach formalnych związanych z życiem w Polsce, m.in. pomoc w zapisaniu dziecka do szkoły, w uzyskaniu świadczenia 500+ itp. Beneficjenci będą mogli otrzymać również paczki z żywnością i artykułami higienicznymi.

– Kompleksowe wsparcie w integracji oraz włączanie przymusowych migrantów z Ukrainy do polskiego społeczeństwa to obecnie jedno z naszych głównych wyzwań – podkreśla dr Piotr Nowacki Prezes Fundacji ADRA Polska i dodaje: – Włączanie i integracja to drugie etap pomocy, zaraz po zapewnieniu podstawowych potrzeb uchodźcom, takich jak bezpieczne schronienie, żywność i artykuły pierwszej potrzeby. Ten drugi etap pomocy jest równie ważny, ponieważ ma ogromny wpływ na poczucie godności drugiego człowieka. Pomoc w usamodzielnieniu się, w zbudowaniu swojego życia w Polsce, aby uchodźcy czuli się równoprawnymi członkami polskiego społeczeństwa – to główny cel naszych działań.

CIC w Katowicach to już piąte Centrum Integracyjne dla Cudzoziemców otwarte przez Fundację ADRA Polska dzięki współfinansowaniu organizacji CARE. Od kilku miesięcy prężnie działają już Centra w Lublinie, Warszawie, Bydgoszczy i Zielonej Górze.

 

Dane kontaktowe do Centrum Integracyjnego dla Cudzoziemców w Katowicach:
ul. Fryderyka Chopina 1, lokal nr 2 (1 piętro), 40-093 Katowice
tel. 535 505 958, e-mail: katowice@adra.pl

Godziny otwarcia
Poniedziałek – czwartek: 9.30 – 15.30.
Piątek – dzień bez beneficjenta

źródło: www.slaskie.pl