fbpx

W Planetarium Śląskim dyskutowano o potencjale samorządów

Śląskie samorządy dla błękitnego nieba
Śląskie samorządy dla błękitnego nieba
11 września 2023
Śląskie z myślą o seniorach
Śląskie z myślą o seniorach
24 września 2023
Pokaż wszystkie

W Planetarium Śląskim dyskutowano o potencjale samorządów

Planetarium Śląskie było gospodarzem konferencji podsumowującej projekt „Standardy obsługi inwestora w samorządzie”. Certyfikaty jakości otrzymało w sumie 46 gmin z całego regionu. Wartość projektu wyniosła 2 mln zł, z czego 1,8 mln zł stanowiło dofinansowanie z UE.

Certyfikaty reprezentantom gmin wręczyli, marszałek województwa Jakub Chełstowski i przewodniczący Sejmiku, prof. Marek Gzik. W konferencji wzięli udział także radni Sejmiku, Alina Bednarz i Grzegorz Wolnik.

Podsumowujemy realizację projektu, którego celem jest uzyskanie jak najwyższych standardów obsługi inwestorów w gminach. A stworzenie warunków pod inwestycje to podstawa, aby ciągle się rozwijać, przyciągać kolejne znaczące podmioty do gmin, bo właśnie w taki sposób rodzą się potęgi gospodarcze, które zaczynają się od lokalnych, małych ojczyzn. Kapitał nie zna granic, zaś samorządowcy znów udowodnili, że są profesjonalistami, najlepiej rozumiejącymi potrzeby i oczekiwania lokalnych społeczności. Otwieramy w ten sposób ścieżki zupełnie nowych możliwości. Nie pozostaje mi nic, jak podziękować za to zaangażowanie – podkreślił marszałek województwa Jakub Chełstowski.

Projekt realizowało Śląskie Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera. Głównym celem projektu jest zaangażowanie prezydentów, wójtów, burmistrzów, kadry kierowniczej i pracowników jednostek samorządu terytorialnego w tematykę inwestycyjną, podniesienie poziomu ich wiedzy oraz podniesienie jakości obsługi inwestora w gminach regionu.

– Zawsze w takich podsumowaniach ważne są daty. A te są ważne, bo to czas otwarcia nowej perspektywy unijnej. Warto przypomnieć, że nasz region ma otrzymać ponad 5 mld euro. To ogromna szansa na dalszy jego rozwój i umocnienie gospodarczej pozycji – podsumował prof. Marek Gzik.

źródło: slaskie.pl


ZWRP włącza się kampanię profrekwencyjną i zachęca do wzięcia udziału w wyborach. Już 15 października ważny dzień dla Polaków!