fbpx

W Świętokrzyskiem rusza nabór do projektu „Teatr Działa!”

biblioteka
Tydzień Bibliotek w Kielcach
5 maja 2021
Czerwony Kapturek i wilk
Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie wznawia działalność
21 maja 2021
Pokaż wszystkie

W Świętokrzyskiem rusza nabór do projektu „Teatr Działa!”

maski teatralne

17 maja br. rozpocznie się nabór uczestników programu „Teatr Działa!”, realizowanego przez pracowników Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach. Jest on skierowany do pedagogów, zainteresowanych prowadzeniem teatrów szkolnych dziecięcych i młodzieżowych. Jego celem jest poznanie etapów procesu reżyserskiego – od pomysłu do realizacji scenicznej, integrowanie środowiska nauczycieli prowadzących teatry szkolne oraz aktywizowanie dzieci i młodzieży po okresie pandemii.

Projekt „Teatr Działa!” to artystyczna forma doskonalenia, stworzona z myślą o wszystkich nauczycielach kochających teatr, chcących poznać tę sztukę wprost ze sceny teatralnej.

Nauczyciele otrzymają w projekcie wsparcie merytoryczne. Jeszcze w maju odbędzie się konferencja pod hasłem „Inspiracje teatralne”. Przewidziane są warsztaty teatralne w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach pt. „Nauczyciele na scenie”, które będą realizowane od września 2021 r. do listopada 2021 r., w trakcie których nauczyciele będą poznawać język teatru i proces reżyserski w formie praktycznych prób spektaklu. Pedagodzy gotowi wziąć udział w projekcie mogą również uczestniczyć w weekendowych warsztatach scenograficznych i kostiumowych, zakończonych sesją zdjęciową „Portrety Wyśnione”. Odbędą się one w listopadzie 2021 r. Pod koniec roku wezmą udział w premierze przygotowanego na warsztatach teatralnych spektaklu „Sny”, inspirowanego twórczością malarską Tadeusza Makowskiego. Przewidziano także cykl konsultacji e-learningowych, konferencję podsumowującą projekt, która odbędzie się za rok. Można także liczyć na wsparcie materialne. Każda szkoła zakwalifikowana do projektu otrzyma wsparcie w postaci zestawu, umożliwiającego realizację działań Szkolnej Grupy Teatralnej.

Rekrutacja do projektu trwa od 17 maja 2021 do 18 czerwca 2021 roku. Udział jest bezpłatny.

Więcej informacji o projekcie oraz rejestracja chętnych do uczestniczenia – na stronie internetowej Świętokrzyskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Projekt „Teatr Działa!” (scdn.pl)