fbpx
Nagrody dla wielkopolskiej rodziny biegającej
27 listopada 2023
Wybudowana przez Samorząd Wielkopolski obwodnica Gostynia otwarta
Wybudowana przez Samorząd Wielkopolski obwodnica Gostynia otwarta
11 grudnia 2023
Pokaż wszystkie

Wielkopolska stawia na kolej

Wielkopolska stawia na kolej

Wicemarszałek Wojciech Jankowiak, odpowiedzialny w Zarządzie Województwa Wielkopolskiego za transport w naszym regionie przedstawił szczegóły oferty przewozowej na rozkład jazdy 2023/2024. Spotkanie z przewoźnikami oraz przedstawicielami mediów regionalnych odbyło się 1 grudnia na Dworcu Letnim w Poznaniu.

Rozwój połączeń pociągów aglomeracyjnych i regionalnych, większa liczba pociągów w połączonych relacjach to tylko niektóre zagadnienia poruszone podczas konferencji. Nowe połączenia ułatwić mają codzienny dojazd do pracy i szkoły oraz poprawić komfort podróży mieszkańcom regionu.

– Na rozkład jazdy 2023/2024 zaplanowano uruchomienie 641 pociągów w dobie. To o 62 pociągi więcej niż w obecnym rozkładzie jazdy. Zwiększenie liczby połączeń możliwe było dzięki efektywnemu wykorzystaniu zasobów taborowych oraz ludzkich Przewoźników, współpracy z samorządami lokalnymi w ramach Poznańskiej Kolei Metropolitalnej oraz środkom z budżetu Województwa Wielkopolskiego – podkreślił Wojciech Jankowiak.

– Wielkopolska stawia na kolej. W ostatnich latach z 8 mln pociągokilometrów doszliśmy do 15.5 mln – dodał Wicemarszałek.

Prezentowana oferta przewozowa w Wielkopolsce będzie obowiązywała w ramach rocznego rozkładu jazdy pociągów, który wejdzie w życie 10 grudnia 2023 roku.

Samorząd województwa wielkopolskiego w przyszłym roku planuje przeznaczyć większe środki na transport kolejowy. Ze środków marszałkowskich w nadchodzącym roku budżet na kolej ma wynieść 350 mln złotych.

źródło: umww.pl