fbpx

Wsparcie na walkę z pandemią w Łódzkiem

maseczki
Dodatkowe oddziały dla pacjentów z COVID-19 w Lubuskiem
26 marca 2021
praca zdalna
Komunikat Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego nt. organizacji pracy urzędów
31 marca 2021
Pokaż wszystkie

Wsparcie na walkę z pandemią w Łódzkiem

pielęgniarka, serce

Ponad 51 000 000 zł trafi do szpitali oraz podmiotów leczniczych, które mają zespoły Ratownictwa Medycznego w Łódzkiem na walkę z koronawirusem. Pieniądze zostaną wydane na: rękawice, gogle, maseczki, przyłbice, kombinezony ochronne, fartuchy.

 

– Na walkę z pandemią w Łódzkiem urząd marszałkowski przeznaczył do tej pory blisko 150 000 000 zł, z czego 35 000 000 już wydaliśmy na środki ochrony osobistej przypomniał Piotr Adamczyk, wicemarszałek województwa łódzkiego. – Ale to nie koniec. Do 30 podmiotów medycznych w województwie, w tym placówek: marszałkowskich, powiatowych, uniwersyteckich, instytutów i podmiotów niepublicznych trafią duże pieniądze za zakup sprzętu który chroni personel przed zakażeniem.

Do kogo dokładnie trafią pieniądze? Placówka, która otrzyma wsparcie, musi spełnić klika warunków. I tak: posiadać aktualną decyzję wojewody łódzkiego lub ministra zdrowia dotyczącą wydzielenia łóżek obserwacyjno-zakaźnych, w tym łóżek respiratorowych dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2.

O pieniądze mogą również się ubiegać te jednostki, w których, decyzją wojewody łódzkiego, wydzielono łóżka dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 ale na oddziałach mi.in. chirurgii ogólnej, chirurgii urazowo-ortopedycznej, neurologii, interny, psychiatrii, kardiologii, ginekologii, położnictwa, pediatrii.

Wsparcie też obejmie także szpital tymczasowy uruchomiony w hali Expo.

Środki trafią także do jednostek udzielających świadczeń ratownictwa medycznego, a które są wpisane do „Planu Działania Systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne dla Województwa Łódzkiego”.

Pieniądze na ten cel pochodzą z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego –  oraz budżetu państwa.

Źródło: lodzkie.pl