fbpx
Pomorze Zachodnie w sprawie uzależnień
28 listopada 2022
Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego zatwierdzone
8 grudnia 2022
Pokaż wszystkie

Wystawa Otwarte Pomorze Zachodnie. Oczami Imigrantów

„Świat jest tym, co odbija się w naszych oczach. Czasami nie da się opisać tego, co było nam dane zobaczyć. Nie ma słów, by przekazać całą gamę emocji z przeżywanych chwil – zarówno dobrych, jak i złych” – ta myśl zainspirowała organizatorów wystawy „Otwarte Pomorze Zachodnie. Oczami Imigrantów”. To ciekawe artystycznie i ważne społecznie przedsięwzięcie wspiera Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.
Wystawa fotografii „Otwarte Pomorze Zachodnie. Oczami Imigrantów” pokazuje, jak obcokrajowcy widzą świat, czym wypełniają swoje życie oraz co pomaga im czuć się dobrze w nowym miejscu, w nowym kraju, daleko od domu. To niepowtarzalna okazja do przyjrzenia się temu, co widzą i co czują. Autorami zdjęć są obywatele Ukrainy przebywający w naszym regionie.
Wernisaż wystawy odbył się 28 listopada w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Podczas uroczystości Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego reprezentowała Anna Bańkowska. W wydarzeniu uczestniczyli miłośnicy fotografii z Ukrainy i Polski, twórcy prezentowanych na wystawie prac, ich rodziny i przyjaciele.
Wystawę „Otwarte Pomorze Zachodnie. Oczami Imigrantów” można oglądać do 31 grudnia 2022 r., w holu przy Czytelni Głównej Książnicy Pomorskiej.
źródło i foto: wzp