fbpx
Pomorze Zachodnie częścią Patchworku Pamięci
20 maja 2024
Politechnika Morska w Szczecinie ma Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających
2 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

Za nami IV Festiwal Wina Pomorza Zachodniego

Za nami IV Festiwal Wina Pomorza Zachodniego

Za nami IV Festiwal Wina Pomorza Zachodniego. Wydarzenie, którego organizatorem jest Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego, a partnerami Stowarzyszenie Winnice Pomorza Zachodniego oraz Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, z każdym rokiem przyciąga coraz więcej mieszkańców regionu i turystów.

Od 4 lat budujemy nową tradycję – tradycję promowania naszych zachodniopomorskich winnic i produktów regionalnych. Bardzo się cieszymy, że budujemy także nową tradycję festiwalową, ale także, że tak wielu mieszkańców może zakładać swoje winnice. One są bardzo różne, produkują bardzo różne wina. Dzięki Festiwalowi w gościnnych progach Zamku Książąt Pomorskich możemy ich wszystkich spróbować. Tak duże zainteresowanie naszym wydarzeniem świadczy o jednym: już dziś możemy myśleć o organizacji kolejnej, 5. edycji naszego Festiwalu Win Pomorza Zachodniego – powiedział podczas wydarzenia Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Celem Festiwal Wina Pomorza Zachodniego jest nie tylko promowanie regionalnych win, ale także rozwój wiedzy na temat winiarstwa i enoturystyki (czyli podróżowaniu z winem w tle), popularyzacja szeroko pojętej kultury wina, w tym szczególnie zachodniopomorskich tradycji winiarskich oraz integracja branży winiarskiej.

Oprócz degustacji wina na miejscu oraz jego kupna na wynos, podczas Festiwalu co roku można wzbogacić swoje doznania smakowe poprzez nabycie tradycyjnych produktów, takich jak sery czy wędliny, przygotowanych przez lokalnych producentów.

W tegorocznej edycji Festiwalu, która odbyła się w dniach 17-19 maja, wzięło udział aż 17 wytwórców wina (w tym 5 debiutantów), zrzeszonych w Stowarzyszeniu Winnice Pomorza Zachodniego. Trzydniowemu wydarzeniu towarzyszyły także koncerty muzyczne.

wzp.pl