Konferencja w sprawie opieki długoterminowej w Polsce
6 grudnia 2022Kontrole pracy zdalnej. Ze spotkania koordynatorów ds. zmian w prawie pracy
6 grudnia 2022ESG jako nowy i niezbadany obszar jest jednym z największych i najtrudniejszych wyzwań dla wielu podmiotów zarówno na rynku biznesowym jak i publicznym. Organizacje szukają benchmarków i doświadczeń – te, które już raportują, by udoskonalić zakres i jakość raportów, a te, które obowiązek czeka, by z wyprzedzeniem wypracować sposób działania.
Chcąc wesprzeć firmy i organizacje, które są na początku swojej drogi do zrównoważonego rozwoju oraz napotykają problemy w zakresie raportowania, zespół ekspertów kancelarii DZP z zakresu compliance, energetyki, ochrony środowiska oraz prawa pracy opracował raport „Bariery ESG w Polsce. Wyzwania i wnioski na przyszłość”. Jest to kompendium wiedzy na temat roli raportowania oraz barier i trudności, jakie niesie ono ze sobą. To także szereg proponowanych rozwiązań, które sprawdziły się w środowisku partnerów raportu. Opracowanie powstało m.in. w wyniku analizy ankiet otrzymanych od biorących udział w projekcie przedsiębiorstw oraz szeregu przeprowadzonych z nimi rozmów.
30 listopada w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie wyniki raportu zaprezentowały przedstawicielki DZP: Anna Partyka-Opiela, Partner, i Maria Papis, Associate. W spotkaniu uczestniczył Jakub Mielczarek, dyrektor Biura Związku Województw RP.
Inicjatywa spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem zarówno wśród instytucji państwowych i naukowych jak i w środowisku biznesowym. Patronat honorowy nad raportem objął Rzecznik Praw Obywatelskich oraz Związek Województw RP. Raport wspierają również Szkoła Główna Handlowa w Warszawie oraz UNICEF. Patronem medialnym został dziennik Rzeczpospolita, a Partnerem merytorycznym Bank Gospodarstwa Krajowego.
Więcej informacji o publikacji: Raport „Bariery ESG w Polsce. Wyzwania i wnioski na przyszłość”. – Publikacje naukowe – DZP