fbpx

Zarząd województwa dolnośląskiego zabiega o większe wsparcie finansowe z Unii dla regionu

współpraca
Wsparcie finansowe dla dolnośląskich przedsiębiorców
4 czerwca 2021
spotkanie
Przedstawicielstwo Dolnego Śląska w Dreźnie już otwarte
18 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Zarząd województwa dolnośląskiego zabiega o większe wsparcie finansowe z Unii dla regionu

marszałek dolnośląski

Samorząd województwa dolnośląskiego od wielu miesięcy negocjuje wysokość wsparcia finansowego, jakie dostępne będzie dla regionu w nadchodzącej perspektywie finansowej na lata 2021-2027. Ważnymi elementami toczących się negocjacji były m.in. wystąpienie do wiceministra funduszy i polityki regionalnej Waldemara Budy z kwietnia br., a także stanowisko zarządu województwa, które 1 czerwca przesłane zostało do Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

 

Charakteryzując specyfikę regionalną Dolnego Śląska, Zarząd Województwa zaproponował w nim rozwiązania i mechanizmy, które umożliwią przyznanie województwu większej puli środków na realizację dolnośląskich projektów w ramach programów krajowych oraz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2021-2027.

 

– Fundusze europejskie to jeden z filarów rozwoju Dolnego Śląska w ostatnich latach. To wiele inwestycji w najważniejsze obszary naszego codziennego życia, takie jak: służba zdrowia, kolej, drogi, a także tysiące miejsc pracy dla mieszkańców regionu. Chcemy utrzymać dotychczasową dynamikę rozwoju, dlatego walczymy o jak największą pulę środków dostępnych m.in. w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – mówi marszałek Cezary Przybylski.

– Na Dolny Śląsk w ostatnich latach płynie dużo pieniędzy, również dzięki potężnemu rządowemu wsparciu. Chcemy, aby tak samo było ze środkami europejskimi w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027. Przedstawiliśmy nasze racje stronie rządowej i czekamy na dalszą część negocjacji – wyjaśnia wicemarszałek Grzegorz Macko.

źródło i foto: umwd.dolnyslask.pl