Kosmiczne wykłady w Zachodniopomorskiem
4 września 2023Spotkanie nadbałtyckich regionów w Szczecinie
19 września 2023Szpital „Zdroje” nieustannie zmienia się dla swoich najmłodszych pacjentów. Powstają pełne kolorów murale, a pomieszczenia kolejnych oddziałów wyposażane są w sprzęt dostosowany do potrzeb dzieci. Zmiany w jednostce to zasługa nie tylko pomocy samorządu województwa. Wsparcie płynie także od sponsorów i darczyńców. Przykładem tego jest otwarcie „Magicznego Świata Neuronów” czy aukcje Stowarzyszenia Broda i Tatuaż – Beard Clan.
„Magiczny Świat Neuronów”, który uroczyście zainaugurowano w środę, 6 września 2023 roku na Oddziale Klinicznym Neurochirurgii Dziecięcej, to autorski projekt dr. Łukasza Madanego i rzeczniczki prasowej szpitala Magdaleny Knop. Dzięki wsparciu sponsorów na oddziale powstało kilkanaście graffiti wykonanych przez znanego polskiego streetartowca CUKINA, prezentujących świat różnych neuronów i związanych z nimi zmysłów – wzroku, słuchu, zapachu, dotyku czy smaku. Projekt dopełnia część edukacyjna wraz z wersją audio, którą można odsłuchać po zeskanowaniu specjalnych kodów QR, przypisanych do poszczególnych malunków.
– To unikalny, a może nawet jedyny tego typu projekt zrealizowany dotychczas w Polsce. Każda postać neuronka to zupełnie inna historia, która powinna umilić pobyt w szpitalu naszym najmłodszym pacjentom. W prosty i przystępny sposób opisuje różne zakresy funkcjonowania naszego mózgu, zmysłów, układu nerwowego – mówi marszałek województwa Olgierd Geblewicz. – Przy tej akcji ogromne serce pokazali nasi mecenasi i darczyńcy – Agata i Maciej Szczepańscy oraz Artur Krawczyk. To piękny gest. Ogromne brawa także dla ordynatora neurochirurgii oraz rzeczniczki prasowej szpitala za świetny pomysł. Taka załoga to skarb. Efekt mówi sam za siebie – dodał.
Do rozwoju Szpitala „Zdroje” cenną cegiełkę dokłada ogólnopolskie Stowarzyszenie Broda i Tatuaż – Beard Clan. Fantastyczni brodacze kolejny już raz zorganizowali zbiórkę dla dzieci. Dzięki aukcjom udało się zebrać kwotę 44 tys. zł. Umożliwiło to zakup aparatu EKG, rejestratora holterowskiego oraz rejestratora do 24-godzinnej kontroli ciśnienia tętniczego dla Oddziału Kardiologii Dziecięcej i Pediatrii, a dla Oddziału Neurologii Wieku Rozwojowej i Pediatrii zakup pulsoksymetru stacjonarno-transportowego.
źródło: wzp.pl