fbpx

Business & Breakfast. Spotkania z przedsiębiorcami w Lubuskiem

Radni Sejmiku Województwa Lubuskiego apelują w sprawie Odry
29 listopada 2022
W Lubuskiem o ochronie zdrowia
13 grudnia 2022
Pokaż wszystkie

Business & Breakfast. Spotkania z przedsiębiorcami w Lubuskiem

W piątek, 2 grudnia br.,  marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak spotkała się z przedsiębiorcami. – Pomimo trudnej sytuacji makroekonomicznej bardzo dobrze sobie radzicie – mówiła przedstawicielom biznesu.
Piątkowe śniadanie biznesowe przedsiębiorców otworzyło cykl spotkań pod nazwą „Business & Breakfast”, organizowanych przez Departament Rozwoju i Innowacji urzędu marszałkowskiego. Do Świebodzina przyjechało około 30 przedsiębiorców, nie tylko z Lubuskiego, ale również np. z Poznania. Reprezentowali różne branże, ale właśnie nieformalna formuła śniadania biznesowego ma im ułatwić nawiązywanie kontaktów, integrację oraz tworzenie trwałych relacji z samorządem.

– Proszę o aktywność i włączanie się. Chcemy porozmawiać na temat naszej przyszłości. W jaki sposób jeszcze lepiej kształtować politykę regionalną w Lubuskiem. Mamy powody do radości, bo pomimo że okoliczności nie są sprzyjające – wysoka inflacja, kryzys energetyczny – w regionie w ciągu tylko ostatniej dekady zauważyliśmy bardzo duży, bo aż pięciokrotny wzrost produkcji przemysłowej. I to Państwa zasługa – przekazała przedsiębiorcom marszałek Elżbieta Anna Polak.

Dobrych informacji było więcej, bo w czwartek marszałek otrzymała potwierdzenie, że w styczniu Komisja Europejska podpisze wynegocjowany wcześniej przez zarząd województwa program Fundusze Europejskie dla Województwa Lubuskiego na lata 2021 – 2027. To 915 mln euro dla regionu. – Będą to w zdecydowanej większość pieniądze dla przedsiębiorców. Nowa perspektywa to inteligentny rozwój, cyfryzacja i zielona gospodarka. Na ten cel przeznaczamy najwięcej, bo prawie 60 proc. środków. Ale priorytetami będą także innowacje, poprawa dostępności transportowej i teleinformatycznej, będziemy inwestować w dziedzictwo kulturowe, rewitalizację, a w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego będziemy wspierać organizacje pozarządowe i utworzymy Centrum Wolontariatu – dodała Elżbieta Anna Polak.

Najważniejsze inwestycje dla przedsiębiorców, które już są wpisane do kontraktu programowego to Lubuska Sieć Innowacyjnych Startupów oraz Inkubator dla młodych.

Więcej: Wiadomości – Portal Województwa Lubuskiego

Foto: Lubuskie