fbpx
Barbórka w Bochni
Barbórka w Bochni
11 grudnia 2023
Ponad miliard złotych na pożyczki dla małopolskich przedsiębiorców i JST
1 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

9-milionowy pasażer Kraków Airport

9-milionowy pasażer Kraków Airport

15 grudnia Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce przywitał 9-milionowego pasażera. Jest to najlepszy wynik w historii wszystkich polskich portów regionalnych. Szczęśliwą pasażerkę na lotnisku powitali m.in. wicemarszałek Łukasz Smółka, prezes lotniska Radosław Włoszek i prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej Grzegorz Biedroń. Jubileuszowym pasażerem została Pani Edyta, która podróżuje wraz z synem Mikołajem do Abu Zabi, stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich, liniami lotniczymi WizzAir.

Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsługiwanych pasażerów i największym portem regionalnym. Bardzo się cieszę, że mogliśmy powitać dzisiaj 9-milionową pasażerkę, która wybrał właśnie Kraków i Małopolskę, jako początek swojej podróży – mówił wicemarszałek Łukasz Smółka.

Prezes Kraków Airport Radosław Włoszek, pogratulował pasażerce i podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tegorocznego imponującego wyniku, a także wręczył Pani Edycie niespodzianki: od Kraków Airport walizkę, czytnik kindle, voucher do Bussines Lounge, a także – voucher na weekendowy pobyt w hotelu HGI Kraków Airport oraz zestaw upominkowy od Lagardère Travel Retail Polska.

W 2022 roku lotnisko obsłużyło blisko 7,4 mln pasażerów, był to drugi wynik w jego historii. Rekord na poziomie 8,4 mln podróżnych ustanowiono w 2019 roku.

Kraków Airport jako pierwszy port regionalny w Polsce w tym roku przekroczył 9 milionów pasażerów. Cały czas pracujemy nad siatka połączeń na przyszły rok dzięki, której przekroczymy barierę 10 milionów pasażerów – mówił prezes lotniska Radosław Włoszek.

Od końca października pasażerowie mogą skorzystać z zimowej siatki blisko 125 połączeń do 32 krajów, oferowanych przez 22 linie lotnicze. W ramach zimy 2023/2024 Kraków Airport zaoferował wiele nowych kierunków, takich jak Fuerteventura, East Midlands, Walencja czy Tirana.

Warto podkreślić, że lotnisko jest członkiem Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych (ACI) oraz Związku Regionalnych Portów Lotniczych. Działania Kraków Airport są dostrzegane na świecie. W 2022 roku Kraków Airport uzyskało 2 poziom akredytacji ACI Airport Customer Experience przyznawanej przez ACI World. Akredytacja przyznawana jest portom lotniczym, które w swojej działalności dążą do podnoszenia standardów obsługi podróżujących, dla których najważniejsze jest bezpieczeństwo i komfort pasażerów. Wyróżnienie to pozwala na obiektywne potwierdzenie wysokiej jakości świadczonych przez Kraków Airport usług i jest sygnałem dla podróżnych, że priorytetowo traktowany jest pasażer i jego potrzeby.

żródło: malopolska.pl