fbpx

Centrum Wsparcia Doradczego. Konferencja resortu funduszy i polityki regionalnej

monety
Startuje nowa edycja programu Interreg Europa Środkowa
17 listopada 2021
Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyczny w Opolu
23 listopada 2021
Pokaż wszystkie

Centrum Wsparcia Doradczego. Konferencja resortu funduszy i polityki regionalnej

wideorozmowa

23 i 24 listopada br. odbędzie się organizowana przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej konferencja w ramach Pilotażu Centrum Wsparcia Doradczego.

Centrum Wsparcia Doradczego dla samorządów to zainaugurowany w listopadzie ubiegłego roku projekt Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej i Związku Miast Polskich, który pomaga samorządom w przygotowaniu dojrzałych projektów rozwojowych dla społeczności lokalnych. Centrum Wsparcia Doradczego wspiera gminy oraz powiaty w prowadzeniu skuteczniej i efektywniej polityki rozwoju.

Przy projekcie współpracuje 337 gmin i 35 powiatów, urzędy marszałkowskie w 15 województwach oraz ministerstwo. Sukces projektu może stać się dobrą praktyką dla wielu samorządów w kraju. Samorządowcy i eksperci zaproponują systemowe rozwiązania, które będą mogły funkcjonować w polityce rozwoju regionalnego w każdym województwie.

Konferencja, która odbędzie się w przyszłym tygodniu, będzie okazją do zaprezentowania i przedyskutowania efektów pilotażu i do zastanowienia się wspólnie nad dalszym wsparciem dla partnerstw w procesie wdrażania projektów, nad rozwiązaniami systemowymi, jakie będą korzystne dla współpracy ponad granicami administracyjnymi w obszarach funkcjonalnych oraz nad tym, co sprzyja budowaniu kompetencji samorządów lokalnych do współpracy.

Spotkanie odbędzie się w formule hybrydowej, a przedstawiciele partnerstw będą mogli w nim uczestniczyć za pomocą platformy elektronicznej. Transmisję konferencji będzie można oglądać na kanale YouTube Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej.

W spotkaniu wezmą udział m.in. przedstawiciele urzędów marszałkowskich oraz Związku Województw RP.

CWD agenda

Informacje o projekcie Centrum Wsparcia Doradczego – Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej – Portal Gov.pl (www.gov.pl)