fbpx

Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyczny w Opolu

wideorozmowa
Centrum Wsparcia Doradczego. Konferencja resortu funduszy i polityki regionalnej
18 listopada 2021
Bezpłatne szkolenia dla organów tworzących i zarządzających w podmiotach leczniczych
23 listopada 2021
Pokaż wszystkie

Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyczny w Opolu

Od 8 do 9 grudnia br. (środa-czwartek) w Centrum Konferencyjnym Politechniki Opolskiej (ul. Mikołajczyka 16 w Opolu) odbędzie się XII/XIII Ogólnopolski Festiwal Ekoenergetyczny. Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli samorządów, przedsiębiorców, naukowców oraz osób zainteresowanych rozwiązaniami ekoenergetycznymi.

W pierwszym dniu podczas konferencji „Samorząd dla Samorządu” uczestnicy spróbują dokonać analizy niezmiernie trudnej sytuacji, w jakiej znaleźli się odbiorcy energii. Potężne wzrosty cen energii elektrycznej, paliwa gazowego, ciepła dezorganizują rozwojowe plany samorządu.

Uczestnicy zastanowią się czy klaster, bądź spółdzielnia energetyczna – to remedium na obecne bolączki. Swoimi doświadczeniami w zakresie rozwoju energetyki lokalnej podzielą się z nami również nasi goście z zagranicy.

W trakcie wydarzeń prelegenci i paneliści pokażą dobrze zrealizowane inwestycje energetyczne i pomogą nam zorientować się, co dzieje się w branży energetycznej: jakie są nowe trendy, innowacje, prognozy rynkowe w Europie. To także wyjątkowa szansa na nawiązanie nowych ciekawych relacji biznesowych z partnerami z kraju i zagranicy.

Nie zapominamy o najmłodszych, wręczymy im nagrody za udział w konkursie plastycznym.

Wieczorem, podczas uroczystej gali zostaną wręczone nagrody przyznane przez Kapitułę Zielonego Feniksa w kategoriach:

  1. Nagroda za osiągnięcia we wdrażaniu rozwiązań i technologii ekoenergetycznych.
  2. Nagroda za osiągnięcia naukowe i badawcze w zakresie ekoenergetyki.
  3. Nagroda za zasługi we wspieraniu i upowszechnianiu idei ekoenergetyki osiągnięcia w propagowaniu rozwiązań i technologii związanych z efektywnością energetyczną na bazie odnawialnych źródeł energii.

Galę uświetni Koncertowa Orkiestra Dęta Power of Winds. Po gali odbędzie się spacer po urokliwych miejscach Opola.

Świadomość społeczeństwa na temat niekorzystnego wpływu oraz oddziaływania smogu na nasze zdrowie w ostatnich latach znacznie wzrosła. W drugim dniu czasie konferencji „Biznes dla Samorządu” pokazane zostaną technologie, które nie są powszechnie znane, a które warto poznać.

Energetyczny Klaster Oławski EKO jest przykładem, że budowanie lokalnej energetyki w Polsce już się zaczęło. W klastrze tym realizowane są ambitne projekty w zakresie wytwarzania energii z OZE, magazynowania energii oraz efektywności energetycznej. Jedziemy zobaczyć naszą przyszłość.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc zapraszamy do rejestracji na poszczególne wydarzenia.

Przy wcześniejszej rezerwacji w hotelu DaSilva można skorzystać z promocyjnej ceny.

Pomiędzy hotelami i Politechniką Opolską, gdzie będą miały wydarzenia, uczestnicy mają zapewniony  transport.

Program, rejestracja i najnowsze informacje znajdują się na stronie http://festiwal-ekoenergetyki.pl/index.html