fbpx

Cyberatak. List marszałka Małopolski do mieszkańców

maski karnawałowe
Małopolska. Karnawał po góralsku i latynosku
11 lutego 2021
wrręczenie promesy
Komputery dla małopolskich uczniów
26 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Cyberatak. List marszałka Małopolski do mieszkańców

cyberatak

Witold Kozłowski, Marszałek Województwa Małopolskiego, skierował do mieszkańców regionu list w związku z atakiem na systemy informatyczne UMWM.
Szanowni Państwo! Drodzy Mieszkańcy Małopolski!
W związku z bezprecedensowym atakiem na systemy informatyczne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego w Krakowie przeprowadzonym w dniu 8 lutego br., czuję się w obowiązku poinformować Państwa, że bezzwłocznie podjęliśmy wszelkie możliwe działania mające na celu powstrzymanie tego naruszenia oraz zminimalizowanie skutków, a także powiadomiliśmy odpowiednie organy państwowe, w tym Policję. Chciałbym Państwa zapewnić, że cały czas trwają działania mające na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia. Nasze służby informatyczne realizują czynności mające na celu możliwie jak najszybsze przywrócenie dostępności danych oraz pełnej sprawności systemów.
Szanowni Państwo, mimo przejściowych trudności technicznych pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego dokładają wszelkich starań, by na bieżąco obsługiwać mieszkańców. Nieuchronnie jednak musimy wszyscy liczyć się z czasowymi utrudnieniami polegającymi na ograniczeniu kontaktu z pracownikami Urzędu do formy tradycyjnej (papierowej) lub telefonicznej, chwilowy brak dostępności niektórych usług oferowanych przez Urząd, a co za tym idzie terminy rozpatrywania spraw mogą ulec wydłużeniu.
Drodzy Państwo, naszym zadaniem jest służba i praca na rzecz Małopolski i Małopolan. Wspólnie tworzymy Małopolskę naszych marzeń: nowoczesny, lecz wierny swoim tradycjom region, umiejętnie potrafiący wykorzystać atuty rozwojowe, a jednocześnie twórczo czerpiący
z bezcennego dziedzictwa przeszłości. Przed nami pojawiają się kolejne wyzwania. Dlatego bardzo proszę wszystkich Państwa o wyrozumiałość w związku z zaistniałą sytuacją. Zapewniam, że ze strony Samorządu Województwa Małopolskiego zawsze mogą liczyć Państwo na pomoc oraz wsparcie, czego przykładem może być nasza wspólna walka z pandemią i jej negatywnymi skutkami społeczno-gospodarczymi w regionie.
Przepraszam za utrudnienia związane z tym bezprecedensowym atakiem i jednocześnie zapewniam, że podejmujemy wszystkie możliwe działania, które mają zapewnić prawidłowe funkcjonowanie Urzędu Marszałkowskiego zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości.

Z wyrazami głębokiego szacunku
Witold Kozłowski
Marszałek Województwa Małopolskiego