fbpx

Małopolska. Karnawał po góralsku i latynosku

urząd
Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy
27 stycznia 2021
cyberatak
Cyberatak. List marszałka Małopolski do mieszkańców
15 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Małopolska. Karnawał po góralsku i latynosku

maski karnawałowe

Do przestrzeni internetowej przenosi się w tym roku jedno z najbardziej żywiołowych wydarzeń kulturalnych na Podhalu. Góralski Karnawał w Bukowinie Tatrzańskiej to cztery dni wypełnione śpiewem, tańcem i muzyką ludową.

Program 49. edycji wydarzenia wypełnią przede wszystkim dobrze znane, cieszące się dużym zainteresowaniem publiczności, przesłuchania konkursowe grup kolędniczych z całej Polski oraz zmagania w tańcu zbójnickim i popisie par tanecznych. Ponadto zostaną wyemitowane filmy o Kumoterkach, owczarkach podhalańskich, a także o całym Góralskim Karnawale. Wieczorami na internetowej scenie wydarzenia wystąpią: Regionalny Zespół „Lipniczanie” z Lipnicy Wielkiej, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Podegrodzie” z Podegrodzia oraz Regionalny Zespół „Dolina Popradu” z Piwnicznej-Zdroju. Nie zabraknie również wystawy twórczości ludowej.

Wydarzenie będzie transmitowane online wprost ze sceny Bukowiańskiego Centrum Kultury -Domu Ludowego w dniach 11-14 lutego, za pośrednictwem profilu FB Góralskiego Karnawału pod adresem https://www.facebook.com/events/721298625182134

Więcej informacji na:

Kulturalna Małopolska w sieci » Małopolska (www.malopolska.pl)