fbpx
węgiel
Transformacja Małopolski Zachodniej
21 stycznia 2021
maski karnawałowe
Małopolska. Karnawał po góralsku i latynosku
11 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Tydzień z Małopolskimi Urzędami Pracy

urząd

W Małopolsce funkcjonuje 21 Powiatowych Urzędów Pracy oraz Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Zakres wsparcia udzielanego przez instytucje jest bardzo szeroki. Z ofertą można się zapoznać podczas „Tygodnia z Małopolskimi Urzędami Pracy”. Przygotowano m.in: konsultacje z pośrednikami pracy, doradcami zawodowymi, porady w zakresie dotacji, szkoleń, projektów unijnych oraz przedsiębiorczości.

Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, dla zainteresowanych przygotował m.in.: spotkania z doradcami zawodowymi w ramach projektów „Kierunek Kariera” i „Kierunek Kariera Zawodowa”, badania predyspozycji i preferencji zawodowych oraz kompetencji, konsultacje dla osób powracających z zagranicy. Prowadzone będą także konsultacje dla firm i instytucji zainteresowanych posiadaniem znaku jakości „MSUES”.

Oprócz WUP w Krakowie wiele wydarzeń przygotowały powiatowe urzędy pracy w Małopolsce.

Indywidualne konsultacje z doradcami to propozycja dla osób poszukujących pracy przygotowana przez PUP w Brzesku. PUP w Dąbrowie Tarnowskiej zaprasza do skorzystania z konsultacji w zakresie określenia predyspozycji zawodowych, umiejętności poruszania się na rynku pracy oraz zdobycia nowych umiejętności i kwalifikacji zawodowych. Z kolei specjaliści udzielą informacji dotyczących rozwoju zawodowego, możliwości szkoleń oraz instrumentów rynku pracy realizowanych w ramach środków pozyskanych z FP, EFS oraz Regionalnego Programu Województwa Małopolskiego 2021-2025. Poradnictwo indywidulane, badania predyspozycji zawodowych i kompetencji, kształcenie zawodowe, zakładanie działalności gospodarczej, kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego to oferta GUP w Krakowie. Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego zaprasza osoby planujące otwarcie własnej działalności gospodarczej do udziału w warsztatach „Moja firma – droga do sukcesu”. PUP w Limanowej oraz PUP w Olkuszu zorganizowały dni otwarte dla pracodawców z terenu powiatu limanowskiego. Natomiast PUP w Myślenicach m.in. przygotował dla przedsiębiorców konsultacje dotyczące Tarczy Antykryzysowej. Ciekawą propozycję dla osób zainteresowanych podjęciem pracy przygotowały również PUP w Olkuszu, Oświęcimiu, Proszowicach, Wadowicach, a także w Tarnowie.

Wydarzenia zaplanowano głównie w formule on-line i konsultacji telefonicznych.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie oraz powiatowych urzędów pracy.

Tydzień z „Małopolskimi Urzędami Pracy” potrwa do 29 stycznia br.

Źródło: malopolska.pl