fbpx

Defibrylatory w Instytucjach Kultury Samorządu Województwa Lubelskiego

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w bloku sportów letnich Lubelskie 2024
11 lutego 2024
Reprezentacja Województwa Lubelskiego na Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim w Nevadzie
26 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Defibrylatory w Instytucjach Kultury Samorządu Województwa Lubelskiego

Defibrylatory w Instytucjach Kultury Samorządu Województwa Lubelskiego

W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie odbyła się konferencja prasowa w związku z zakupem do instytucji defibrylatora. Zakup sprzętu jest częścią projektu pn. „Bezpieczeństwo osób korzystających z oferty kulturalnej Instytucji Samorządu Województwa Lubelskiego”. Realizuje go łącznie dziesięć jednostek kulturalnych.

W konferencji prasowej uczestniczyli: Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Bartłomiej Bałaban, Dyrektor WBP Andrzej Rolla oraz ratownik medyczny.

– Dzięki zakupowi sprzętu medycznego do jednostek kulturalnych możemy zadbać o bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa. Gdy komuś dzieje się krzywda, liczy się każda sekunda, dlatego dzisiejszej konferencji towarzyszył pokaz przeprowadzony przez ratownika medycznego, który zaprezentował, jak udzielić pierwszej pomocy, zanim na miejsce zdarzenia dotrze karetka – mówił Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Bartłomiej Bałaban.

Defibrylatory AED to automatyczne urządzenia medyczne służące do dostarczania impulsów elektrycznych do mięśnia sercowego poprzez elektrody samoprzylepne umieszczane na klatce piersiowej pacjenta. Dostarczanie takich impulsów nazywa się defibrylacją. Stosuje się ją do zwalczania zagrażających życiu arytmii, prowadzących do nagłego zatrzymania krążenia.

Urządzenia zostały zakupione w lutym br. Zainstalowane w specjalnie oznaczonych miejscach mają wpływać na poprawę dostępności do defibrylacji oraz wzmocnienie bezpieczeństwa życia i zdrowia mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny, którzy będą uczestniczyli w wydarzeniach instytucji kultury.

Defibrylatory zostały zakupione do dziesięciu Instytucji Kultury Samorządu Województwa Lubelskiego:

Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie
Muzeum Badań Polarnych w Puławach
Muzeum Nadwiślańskie w Kazimierzu Dolnym / Zamek w Janowcu
Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie
Muzeum Zamojskich w Kozłówce
Opera Lubelska
Ośrodek Praktyk Teatralnych Gardzienice
Teatr im. Juliusza Osterwy w Lublinie
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Lublinie

lubelskie.pl