fbpx

Reprezentacja Województwa Lubelskiego na Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim w Nevadzie

Defibrylatory w Instytucjach Kultury Samorządu Województwa Lubelskiego
Defibrylatory w Instytucjach Kultury Samorządu Województwa Lubelskiego
18 lutego 2024
Rusza debata publiczna nad projektem Programu Rozwoju Roztocza
Rusza debata publiczna nad projektem Programu Rozwoju Roztocza
4 marca 2024
Pokaż wszystkie

Reprezentacja Województwa Lubelskiego na Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim w Nevadzie

W dniach 13-20 lutego reprezentacja Województwa Lubelskiego (U15) wzięła udział w Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim w Las Vegas.

Współgospodarzami turnieju było Miasto Las Vegas oraz Downtown Las Vegas Soccer Club. W turnieju wzięło udział ponad 900 drużyn. Mecze rozgrywały się na 55 boiskach, w tym na terenie nowo wybudowanego obiektu sportowego w Las Vegas – James Regional Park Complex. W ramach turnieju drużyna wygrała mecz towarzyski z zespołem z Alaski 10:0, następnie z przeciwnikami z USA – Utah Celtic 2:0, Harvard FC Rockford City 4:0. Na koniec nasza drużyna minimalnie uległa Surrey United (Kanada), przegrywając 2:1. Nasi młodzi piłkarze pokazali wysoki poziom umiejętności piłkarskich i tym samy dostarczyli niesamowitych emocji Polonii, która licznie kibicowała zespołowi z Lubelszczyzny. Warto podkreślić, że lubelska drużyna była jednocześnie jedyną drużyną z Polski.

Wydarzenie to od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród Amerykanów i Polonii. Turniej odbywa się w świąteczny weekend (Święto Prezydenta), co gwarantuje dużą frekwencję. Była to doskonała okazja do promocji Województwa Lubelskiego na arenie międzynarodowej.

Oprócz udziału w turnieju, młodzi sportowcy kibicowali drużynie hokejowej Vegas Golden Knights podczas meczu z kanadyjską drużyną na słynnej arenie T-Mobile w Las Vegas, odwiedzili Red Rock National Park, Grand Canyon oraz El Dorado Nelson Ghost Town. Udział w turnieju oraz sam pobyt w Stanie Nevada był bardzo cennym doświadczeniem dla naszych piłkarzy.

Przedsięwzięcie to jest efektem bliskich kontaktów z Konsulem Honorowym RP w Las Vegas Johnem Petkusem, który odegrał dużą rolę w rozwoju współpracy z partnerami z Nevady. Dotychczas w ramach współpracy zrealizowano już wiele ciekawych i ambitnych przedsięwzięć gospodarczych (np. NLAB Lubelskie- Nevada). Podczas wizyty przekazano Konsulowi Statuetkę Ambasadora Specjalnego Województwa Lubelskiego za rozwój współpracy oraz promowanie Województwa Lubelskiego na arenie międzynarodowej.

lubelskie.pl