fbpx
Dolnośląskie dla sprawiedliwej transformacji
7 maja 2021
maseczki
Kolejne wsparcie finansowe dla dolnośląskich szpitali
21 maja 2021
Pokaż wszystkie

Dolny Śląsk gospodarzem Forum Ekonomicznego

mikrofon

Najważniejsza w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowa gospodarcza konferencja – Forum Ekonomiczne – zmieniła miejsce wydarzenia z Krynicy Zdroju na Karpacz. O przeniesienie jej do naszego regionu zabiegał szczególnie Marszałek Województwa Dolnośląskiego Cezary Przybylski, a także szefowie lokalnych samorządów: burmistrz Karpacza i prezydent Wrocławia.

 

Forum jest imprezą o uznanej marce i trzydziestoletniej tradycji. Konferencja każdego roku gości kilka tysięcy uczestników (ponad 30 proc. przyjeżdża z zagranicy). Są to m.in. najważniejsze osobistości ze świata gospodarki, mediów, kultury, czy nauki. Na Forum przyjeżdżają liderzy państw i rządów, szefowie urzędów centralnych, politycy, działacze samorządowi, naukowcy, dziennikarze, działacze społeczni. Przez trzy dni odbywa się zawsze około dwustu różnych wydarzeń, jak spotkania, wykłady czy panele dyskusyjne.

Na organizacji tak dużego wydarzenia na Dolnym Śląsku skorzystają przedsiębiorcy z regionu, głównie z branży turystycznej, która cały czas boryka się ze skutkami pandemii koronawirusa. Szacuje się, że dzięki Forum lokalne hotele, restauracje czy sklepy zarabiały co roku dodatkowo około 6 mln zł (4 mln zł trafiało do kas hoteli i pensjonatów). Nie inaczej ma być i tym razem. Między 7 a 9 września br. do Karpacza przyjedzie ponad 4 tys. zaproszonych gości z Polski, a także innych krajów europejskich, Azji i Ameryki Północnej. Do tego doliczyć należy ich osoby towarzyszące, dziennikarzy, czy obsługę techniczną. Łącznie będzie to około 6 tys. osób, które skorzystają z oferty lokalnych hoteli, restauracji i infrastruktury miasta.

Każda edycja Forum przyciąga media zarówno tradycyjne (telewizja, radio, prasa), jak i społecznościowe o krajowym i międzynarodowym zasięgu. Przez trzy dni trwania konferencji może powstać o niej nawet 15 tys. publikacji, audycji oraz nagrań TV. Wszędzie pojawiać się będą informacje o Dolnym Śląsku i Karpaczu, dzięki czemu region zyska jeszcze szerszą rozpoznawalność. Z pewnością przełoży się to na wzrost zainteresowania wśród turystów.

Forum to również idealna platforma współpracy kulturalnej i promocji regionów. Podczas trwania konferencji odbywają się liczne spotkania filmowe, wieczory autorskie, koncerty, wystawy.

Obrady przygotowywane są we współpracy z ponad stu partnerami, wśród których znajdują się największe firmy swoich branż. To m.in. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów, Sejm, Ministerstwo Cyfryzacji, Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka czy Szkoła Główna Handlowa. Partnerami komercyjnymi są np. PGNiG, PKN ORLEN S.A., Polski Fundusz Rozwoju, Lidl, Maspex, KGHM, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Samsung i Personnel Service S.A.

Zgodnie z tradycją Forum Ekonomiczne odbędzie się na początku września 2021 roku. Centralnym miejscem spotkania będzie Hotel Gołębiewski w Karpaczu. Hasło przewodnie tegorocznego Forum to „Europa w poszukiwaniu przywództwa”. Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia: www.forum-ekonomiczne.pl

Źródło: umwd.dolnyslask.pl