fbpx
Festiwal Śląskie Smaki w Raciborzu
11 czerwca 2021
Znamy laureatów konkursu Śladami Powstań Śląskich
25 czerwca 2021

W Katowicach otwarto pierwszy Punkt Kontaktowy Komisji Europejskiej Europe Direct Śląskie. W uroczystym otwarciu punktu wzięła udział Izabela Domogała, członek Zarządu Województwa Śląskiego.

„Utworzenie tego punktu jest dowodem na wysoki poziom zaangażowania mieszkańców regionu. Jestem pewna, że to będzie nieocenione źródło wiedzy i wsparcia dla osób szukających informacji związanych z funduszami europejskimi. To łączenie potencjałów europejskiego, polskiego i śląskiego w tym miejscu może być skutecznie realizowane” – tłumaczyła Izabela Domogała.

Wydarzeniem towarzyszącym otwarcia była debata „Młodzi o przyszłości Śląska w Europie”. Młodzież i przedstawiciele świata polityki, nauki, biznesu i organizacji pozarządowych pracowali nad rekomendacjami, które zostaną zamieszczone na unijnej platformie „Konferencji o przyszłości Europy”. Młodzież zaprezentowała też ciekawe inicjatywy realizowane w ramach programu „Uniwersytet Dialogu”.

Europe Direct Śląskie jest punktem kontaktowym Komisji Europejskiej odpowiedzialnym za informowanie i promowanie działalności instytucji unijnych, który przez kolejnych pięć lat prowadzony będzie przez Stowarzyszenie Biznes-Nauka-Samorząd „Pro Silesia”. Celem punktu jest dotarcie do jak najszerszego grona mieszkańców, a w ramach działań zaplanowano warsztaty, konferencje, spotkania, panele obywatelskie, konkursy i dni informacyjne na temat funduszy unijnych.

źródło i foto: www.slaskie.pl