fbpx

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”

radiowóz
Nowe pojazdy dla podlaskiej policji
14 maja 2021
jezioro
Konwent Marszałków Województw RP w Augustowie
11 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”

dżemy

W sobotę, 5 czerwca w Supraślu odbędzie się Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”. To ogólnopolskie, wyjątkowe wydarzenie, przygotowane, by podkreślić jak ważne jest, by idąc z duchem czasu pielęgnować lokalną kulturę i tradycję. W ramach Festiwalu, Koła Gospodyń Wiejskich (KGW) będą rywalizować na kilku płaszczyznach: kulinarnej, artystycznej i gospodarności. Wybierana też będzie najpiękniejsza członkini KGW. Laureaci z poszczególnych województw będą rywalizować w ogólnopolskim finale we wrześniu. Partnerem wydarzenia jest Województwo Podlaskie.

„Zasmakuj  tradycyjnej  kuchni  polskiej, dotknij prawdziwej lokalnej kultury. Weź udział w wyjątkowym święcie – Festiwalu Kół Gospodyń Wiejskich. Poznaj Polskę od kuchni…” Tak organizatorzy reklamują przygotowane przedsięwzięcie. W podlaskiej edycji wydarzenia na uczestników i gości, którzy przyjadą w sobotę do Supraśla, czeka moc atrakcji: konkursy kulinarne, jarmark produktów regionalnych, konkursy z nagrodami, a także koncerty. Będzie także pokaz kulinarny Kuby Steuermarka – kucharza znanego m.in. z programu „Pytanie na Śniadanie”. Tam też, na antenie TVP 2, pojawi się relacja na żywo z festiwalu w Supraślu.

Wydarzenie poprowadzi Mateusz Szymkowiak, a komisji przewodniczyć będzie Kuba Steuermark.

Wydarzenia na kształt tego w Supraślu, odbywają się w całej Polsce. Ich zwieńczeniem będzie finał, który odbędzie się 25 września na PGE Narodowym w Warszawie. Wtedy to wyłonieni zostaną ogólnopolscy laureaci.

Źródło: wrotapodlasia.pl