fbpx
pieniądze
Kolejnych 400 podlaskich firm otrzyma dotacje na kapitał obrotowy
7 maja 2021
dżemy
Festiwal Kół Gospodyń Wiejskich „Polska Od Kuchni”
4 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Nowe pojazdy dla podlaskiej policji

radiowóz

335 tys. zł przekazał Podlaskiej Policji Zarząd Województwa Podlaskiego na zakup czterech nowych radiowozów oraz łodzi patrolowej. Umowę w tej sprawie podpisali w czwartek (13 maja) marszałek Artur Kosicki, wicemarszałek Marek Olbryś oraz nadinspektor Robert Szewc, Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku.

Za przekazane pieniądze będą kupione trzy samochody osobowe dla jednostek z Siemiatycz, Hajnówki i Wysokiego Mazowieckiego oraz auto hybrydowe dla kolneńskich policjantów. Policyjny tabor uzupełni też łódź, która będzie patrolować teren powiatu  augustowskiego.

Marszałek Kosicki podczas spotkania zaznaczył, że zarząd województwa jest otwarty na pomoc Policji także w kolejnych latach.

– Nie tylko nasz rząd dba o bezpieczeństwo, ale też my jako samorząd chcemy mieć swój wkład w tym zakresie. Wiemy, że nie można na tym oszczędzać – powiedział marszałek Kosicki. – To już pewna tradycja, że wspieramy Podlaską Policję. Zaczęliśmy to robić dwa lata temu – na początku była to kwota 160 tys. zł. Dziś podpisujemy umowę na 335 tys. zł. Mam nadzieję, że te nowe nowoczesne pojazdy będą bardzo dobrze służyć – zaznaczył Artur Kosicki.

Marek Olbryś przypomniał, że Marszałek Województwa Podlaskiego ma statutowy obowiązek wykonywania i koordynowania działań w zakresie bezpieczeństwa drogowego.

– Stąd też duży wysiłek we wspieraniu Policji w tym obszarze. Tradycja tych działań pomocowych jest – i będziemy to robić nadal. Dzięki współpracy, będziemy razem o to bezpieczeństwo dbać – mówił wicemarszałek Marek Olbryś.

Zwiększenie taboru samochodowego Policji poprawi warunki oraz jakość pracy policjantów, a przede wszystkim przyczyni się do wzrostu bezpieczeństwa, zarówno mieszkańców, jak i osób odwiedzających województwo.

W ostatnich latach Podlaska Policja mogła liczyć na solidne wsparcie ze strony samorządu województwa. W 2019 r. zakup nowych aut wsparło kwotą 160 tys. zł z budżetu województwa. Taka sama kwota pozwoliła uzupełnić policyjny tabor w ub. r. Dzięki tym pieniądzom nowe radiowozy trafiły do placówek w Bielsku Podlaskim, Kolnie, Łomży oraz w Białymstoku. Nieoznakowane auto policyjne kupione z samorządową dotacją pomaga też ścigać piratów drogowych zambrowskim policjantom na drodze S8.

Dotacja została przekazana na rzecz Funduszu Wsparcia Policji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Źródło: wrotapodlasia.pl