fbpx

Gala Plebiscytu Mistrzowie Agro 2024 w woj. podkarpackim

Podkarpackie żegna Andy’ego Warhola
16 czerwca 2024
Pieniądze dla lokalnych wspólnot Podkarpacia
1 lipca 2024
Pokaż wszystkie

Gala Plebiscytu Mistrzowie Agro 2024 w woj. podkarpackim

Gala Plebiscytu Mistrzowie Agro 2024 w woj. podkarpackim

W Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczysta gala plebiscytu Mistrzowie Agro 2024 w województwie podkarpackim. Podczas wydarzenia wręczone zostały nagrody laureatom w poszczególnych kategoriach. Galęzorganizowałaredakcja gazety codziennej Nowiny. Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentował wicemarszałek Karol Ożóg, który złożył gratulacje zwycięzcom plebiscytu.

Galę otworzył Stanisław Sowa, redaktor naczelny Nowin, który powitał wszystkich przybyłych gości przedstawicieli kół gospodyń wiejskich, sołtysów, rolników oraz gospodarstw agroturystycznych, podkreślając,że otrzymane tytuły stanowią wyraz uznania i wdzięczności za włożony wysiłek i zaangażowanie.

Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Karol Ożóg w swoim wystąpieniu docenił trud i wysiłek liderów lokalnej społeczności oraz przypomniał, jak ważna jest nasza kultura i tradycja.

Cieszę się, że państwo wzięli tak licznie udział w tym konkursie, bo już samo uczestnictwo w nim jest powodem do dumy. Świadczy o tym, że w lokalnym środowisku są osoby, które dbają o to, aby otoczenie na wsi piękniało, by z każdym dniem, z każdym rokiem było coraz ciekawsze, ładniejsze. Dziękuję i serdecznie gratuluję wszystkim. Pamiętajmy, skąd jesteśmy, jaka jest nasza kultura, tradycja i historia – podkreślił wicemarszałek Karol Ożóg.

W wydarzeniu uczestniczyła również Teresa Kubas Hul, wojewoda podkarpacki, która dziękowała uczestnikom konkursu za zaangażowania w życie społeczne regionu.​

Laureaci I miejsca w plebiscycie Mistrzowie Agro 2024:

I miejsce w kategorii Agroturystyka Roku województwie podkarpackim – Agroturystyka Bogdanówka w miejscowości Skalnik
I miejsce w kategorii Lider Społeczności w województwie podkarpackim – Bartek Chyłek z miejscowości Barycz
I miejsce w kategorii Koło Gospodyń Wiejskich w województwie podkarpackim – KGW w Leszczawie Dolnej w gminie Bircza
I miejsce w kategorii Sołtys Roku w województwie podkarpackim – Mieczysław Kobiernik, Sołectwo Górno, gmina Sokołów Małopolski
I miejsce w kategorii Sołectwo Roku w województwie podkarpackim – Sołectwo Pakoszówka, gmina Sanok
I miejsce w kategorii Rolnik Roku – Stanisław Duchań z Przeworska

podkarpackie.pl