fbpx
Dolnośląski Fundusz Odrzański 2024
Dolnośląski Fundusz Odrzański 2024
18 lutego 2024
To była pełna emocji #DolnośląskaZima
To była pełna emocji #DolnośląskaZima
4 marca 2024
Pokaż wszystkie

Już niedługo Dolnośląski Kongres Samorządowy

Już 5 marca 2024 jubileuszowa edycja Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego. W Tarczyński Arena Wrocław spotkają się na przedstawiciele samorządów, administracji rządowej, organizacji pozarządowych, dziennikarze oraz liczni eksperci. Hasłem wiodącym tegorocznej edycji jest „Dynamiczny region – nowoczesny samorząd”. Do udziału w wydarzeniu zaprasza partner – Związek Województw RP.

Obrady X Dolnośląskiego Kongresu Samorządowego będą podzielone na trzy panele tematyczne. Motywem przewodnim będą zagadnienia istotnych i licznych zmian w samorządzie. Poruszona zostanie kwestia rozwoju kolei w regionie, a także znaczenia funduszy europejskich dla samorządów. Dyskusje moderować będą: Agnieszka Gozdyra z telewizji „Polsat”, Bogusław Chrabota, redaktor naczelny dziennika „Rzeczpospolita” oraz Kamila Baranowska dziennikarka „Interia.pl”.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to wyjątkowe wydarzenie i niepowtarzalna okazja do dyskusji na tematy istotne dla całego województwa oraz lokalnych społeczności. W tym roku spotkamy się już po raz dziesiąty, aby w szerokim gronie samorządowców oraz ekspertów rozmawiać o roli samorządu terytorialnego, jego zadaniach oraz stojących przed nim wyzwaniach.

– Przez całą dekadę pełnienia przeze mnie funkcji Marszałka Województwa Dolnośląskiego wszelkie moje działania determinuje hasło „Silny samorząd, to silna Polska”. Decyzje dotyczące regionu i małych ojczyzn nie mogą płynąć z góry. W ich podejmowanie należy zawsze angażować lokalne samorządy. To przecież mieszkańcy najlepiej wiedzą, co jest dla nich priorytetem. Właśnie dzięki dialogowi i współpracy Dolny Śląsk od lat tak dynamicznie się rozwijapodkreśla Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dolnośląski Kongres Samorządowy to największa debata o przyszłości i rozwoju Dolnego Śląska. Zapisy na tegoroczną edycję potrwają do 1 marca. Udział w Dolnośląskim Kongresie Samorządowym jest bezpłatny. Wystarczy wejść na stronę www.dolnyslask.pl i wypełnić dostępny tam formularz rejestracyjny.