fbpx

Już w poniedziałek XV konferencja BGK dla JST

Odporność miast i regionów w niepewnych czasach. Konferencja pod patronatem ZWRP
4 listopada 2022
ZWRP patronuje Kongresowi ESG Polska Moc Biznesu
4 listopada 2022
Pokaż wszystkie

Już w poniedziałek XV konferencja BGK dla JST

7 listopada br. startuje jedna z najważniejszych konferencji dla samorządów. Organizowane przez Bank Gospodarstwa Krajowego wydarzenie potrwa przez dwa dni. Uczestnicy wezmą udział w panelach dyskusyjnych, prezentacji raportu o samorządowych inwestycjach, będą też mogli porozmawiać z ekspertami banku.

Konferencja „BGK dla JST” odbędzie się po raz piętnasty. Od lat gromadzi samorządowców z całej Polski na dyskusjach wokół przyszłości i aktualnej sytuacji jednostek samorządu terytorialnego, ich rozwoju, inwestycji i wyzwań. W tym roku konferencja odbywa się pod hasłem „Samorząd terytorialny – finanse w czasie kryzysu”.

Przestrzeń dyskusji

Podczas wydarzenia BGK zaprezentuje raport „Zrównoważony rozwój na tle wyzwań inwestycyjnych i sytuacji finansowej polskich samorządów”. Po jego prezentacji zaplanowano poświęcony mu panel dyskusyjny, w którym udział wezmą m.in. Sebastian Skuza, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów i Andrzej Porawski, Dyrektor Biura Związku Miast Polskich.

BGK przedstawi też status realizacji Programu Inwestycji Strategicznych, także na ten temat odbędzie się dyskusja panelowa.

Kolejne debaty będą dotyczyły władztwa podatkowego samorządów, rosnącego znaczenia czynników ESG w kontekście rozwoju w samorządach. Będą też dyskusje o wyzwaniach w ciepłownictwie i zaangażowaniu społecznym w lokalnych społecznościach.

Przestrzeń ekspercka

Uczestnicy konferencji będą mogli osobiście porozmawiać z ekspertami banku przy czterech stolikach eksperckich:

  • Mieszkalnictwo
  • Instrumenty dłużne i programy europejskie
  • Program Inwestycji Strategicznych
  • Fundacje BGK – zaangażowanie społeczne

Program konferencji dostępny jest na jej stronie internetowej https://www.konferencjajst.pl/program

Wydarzenie organizowane jest we współpracy ze Związkiem Województw RP.