fbpx

Książka „Arbuz i Pchełka czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę” dostępna jako audiobook

Z listopadowej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego
1 grudnia 2021
Nagrody dla młodych naukowców z Wielkopolski
16 grudnia 2021
Pokaż wszystkie

Książka „Arbuz i Pchełka czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę” dostępna jako audiobook

Niesamowita opowieść, dzięki której mali i duzi poznają Wielkopolskę razem z i świnką morską Arbuzem i suczką Pchełką dostępna już jest w formie audiobooka.

W ubiegłym roku ukazała się książka pisarki i dramaturżki Teatru Animacji w Poznaniu Maliny Prześlugi-Delimaty „Arbuz i Pchełka czyli wielkie wyprawy w Wielkopolskę”. Niesamowita opowieść z ilustracjami Alicji Kocurek zaprasza do wyruszenia w podróż po Wielkopolsce. Świnka morska Arbuz i suczka Pchełka prowadzą czytelników do różnych zakątków naszego regionu. Dzięki nim mamy okazję przespacerować się po Ostrowie Lednickim, zajrzeć do Muzeum Arkadego Fidlera w Puszczykowie, wziąć udział w festiwalu jarocińskim, czy też poznać historię niegdyś królewskiego miasta Pyzdry. Choć książka ta powstała z myślą o dzieciach, może okazać się również doskonałą lekturą dla dorosłych.

Książka spotkała się z dużym uznaniem czytelników. Na początku 2021 trafiła do wszystkich bibliotek publicznych Województwa Wielkopolskiego, a na portalu Kulturaupodstaw.pl czytało ją blisko 2000 osób.

– Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na to, aby powstała także wersja mówiona. Nagranie zrealizowaliśmy na przełomie sierpnia i września tego roku, a wzięło w nim udział aż 17 osób związanych z kulturą i Wielkopolską. Każdy rozdział czytany jest przez inną osobę, a prolog oraz epilog czyta autorka – tłumaczy Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

– Czas pandemii bardzo ograniczył wszelkiego rodzaju wspólne inicjatywy. Chcieliśmy zrobić coś razem, angażując przy tym wiele osób, które na co dzień realizują rozmaite działania kulturalne, edukacyjne i społeczne w wymiarze regionalnym. Każda z nich przyjęła zaproszenie do udziału w tym przedsięwzięciu z ogromną radością. Dodam jeszcze, że wszyscy lektorzy wykonali swoją pracę bez wynagrodzenia – dodaje Marszałek.

Płyty z nagraniem zostaną przekazane wszystkim bibliotekom publicznym i szkołom podstawowym na terenie Województwa Wielkopolskiego. Znajdą ją też czytelnicy Głosu Wielkopolskiego w specjalnym dodatku „Kultura u podstaw”, który ukaże się 18 grudnia. Wszystkich przygód Arbuza i Pchełki można też posłuchać w sekcji „audio” na portalu Kulturaupodstaw.pl oraz wśród podcastów na platformie Spotify. Wystarczy pobrać darmową aplikację, bez konieczności opłacania abonamentu.

Posłuchaj Arbuza i Pchełki: https://kulturaupodstaw.pl/posluchaj-arbuza-i-pchelki/