fbpx
Kujawsko-Pomorska Rada Kobiet
Kujawsko-Pomorska Rada Kobiet
1 kwietnia 2024
W porę wykryć tętniaka – profilaktyka w Kujawsko-Pomorskiem
22 kwietnia 2024
Pokaż wszystkie

Kujawsko-pomorskie buduje boiska i sale gimnastyczne

Kujawsko-pomorskie buduje boiska i sale gimnastyczne

Nowe boiska, siłownie zewnętrzne, strefy aktywności i sale gimnastyczne – samorząd województwa przekazał 4,7 mln złotych na rozbudowę bazy sportowej w regionie. W środę (3 kwietnia) marszałek Piotr Całbecki, przewodnicząca sejmiku województwa Elżbieta Piniewska, członek zarządu województwa Aneta Jędrzejewska i radny województwa Jacek Gajewski spotkali się z samorządowcami i wręczyli im umowy dofinansowania.

– Nasz program Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa realizujemy z myślą o budowie obiektów sportowo-rekreacyjnych szczególnie w małych miejscowościach, czyli tam, gdzie miejsc do uprawiania sportu i zwykłej aktywności ruchowej po prostu brakuje. Zależy nam, by rozwój takiej infrastruktury był odpowiedzią na konkretne potrzeby lokalnej społeczności. Środki przeznaczamy również na budowę sal gimnastycznych w szkołach, które nie posiadają odpowiedniej przestrzeni sportowejmówi marszałek Piotr Całbecki.

2,9 miliona złotych trafi do samorządowców na budowę przyszkolnych sal gimnastycznych, hal sportowo-widowiskowych i kompleksu boisk. Dofinansowanie umożliwi rozbudowę o sale sportowe szkół w Brześciu Kujawskim (powiat włocławski), Nicwałdzie i Piaskach (obie w powiecie grudziądzkim). Powstaną także hale sportowe w Lubieniu Kujawskim (powiat włocławski), Bukowcu i Drzycimiu (powiat świecki) oraz Kowalu (powiat włocławski). W powiecie włocławskim, przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Chodczu i przy Zespole Szkół w Lubrańcu-Marysinie powstaną wielofunkcyjne boiska z zadaszeniem.

W ramach tegorocznej edycji programu „Kujawsko-Pomorskiej Małej Infrastruktury Sportowej” do 29 samorządów trafi również łącznie 1,8 mln złotych. Środki w wysokości od 20 do 75 tysięcy złotych pomogą w budowie boisk i siłowni zewnętrznych, zakupie urządzeń do ćwiczeń street workout, modernizacji istniejącej infrastruktury sportowej oraz zagospodarowaniu innych ogólnodostępnych stref aktywności dla mieszkańców. Wśród dofinansowanych projektów powstanie skateparku w miejscowości Probostwo Dolne (powiat włocławski), budowa boiska do siatkówki w Dużej Cerkwicy w powiecie sępoleńskim oraz budowa siłowni zewnętrznej w Chrostkowie (powiat lipnowski).

kujawsko-pomorskie.pl