fbpx
dom na wsi
Łódzkie. Weekend na wsi
21 maja 2021
Startuje Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Łódzkie 2021
11 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Łódzkie gra w szachy

Grzegorz Schreiber i szachiści

90 szkół i przedszkoli wzięło udział w projekcie „#Łódzkie gra w szachy”. We wtorek, 1 czerwca, w Muzeum Pałacu Herbsta w Łodzi podsumowano pierwszy etap programu.

 

Zadanie było realizowane w trudnym, pandemicznym okresie. Szkolenia nauczycieli odbywały online. Pomimo tego program cieszył się dużym zainteresowaniem – 180 nauczycieli zostało przeszkolonych, by móc wprowadzić najmłodszych w tajniki królewskiej gry.

 

– W szachach nie jest najważniejsze wygrywanie turniejów  – powiedział Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – Przede wszystkim sama nauka powoduje, że są one pozytywnym wspomagaczem. Dzięki temu lepiej funkcjonuje pamięć i można osiągać lepsze wyniki w szkole. Niezależnie od wyników gry, ten wspomagacz będzie wam służył całe życie.

 

Punktem kulminacyjnym spotkania był finał turnieju szachowego zorganizowanego dla przeszkolonych osób. W rywalizacji w kategorii nauczycieli przedszkolnych zwyciężył Robert Dobczyk, a szkół podstawowych – Jarosław Baran.

 

Tego dnia Ogrody Pałacu Herbsta były też areną zmagań w szachy ogrodowe, w które zagrały dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 189 w Łodzi i Szkoły Podstawowej nr 2 Konstantynowie Łódzkim – placówek, które biorą udział w projekcie. Uczniowie zwiedzili przy okazji pałac i otrzymali od marszałka Schreibera upominki z okazji Dnia Dziecka.

Źródło i foto: lodzkie.pl