fbpx

Startuje Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Łódzkie 2021

Grzegorz Schreiber i szachiści
Łódzkie gra w szachy
4 czerwca 2021
pociąg
Łódzka Kolej Aglomeracyjna dostanie nowe pociągi
18 czerwca 2021
Pokaż wszystkie

Startuje Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Łódzkie 2021

XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych – Łódzkie 2021 będzie wydarzeniem dla sportowców młodego pokolenia. Gospodarzem imprezy jest województwo łódzkie. Na jej organizację samorząd województwa przyznał dotację w wysokości 1,9 mln zł.

Tegoroczna olimpiada odbędzie się w terminie 15 czerwca – 31 sierpnia. W tym czasie weźmie w niej udział ponad 4000 sportowców, trenerów, opiekunów ekip i byłych olimpijczyków.

W czwartek (10 czerwca) w konferencji prasowej zapowiadającej wydarzenie wzięli udział wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba oraz sekretarz zarządu Łódzkiej Federacji Sportu Piotr Rybiński.

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. W tej kategorii wiekowej (10-17 lat) zostaną wyłonieni najlepsi zawodnicy i zawodniczki Polski w 18 sportach halowych, uwzględniając podział na sporty kobiet i mężczyzn. Młodzi sportowcy będą ze sobą rywalizować między innymi w takich dyscyplinach jak badminton, piłka siatkowa, tenis stołowy, boks, piłka ręczna, szermierka, zapasy. Olimpiada będzie rozgrywana w dziesięciu miastach regionu: w Bełchatowie, Uniejowie, Łasku, Łodzi, Pabianicach, Rawie Mazowieckiej, Wieluniu, Piotrkowie Trybunalskim, Spale i Tuszynie.

Na organizację Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego przekazał Łódzkiej Federacji Sportu dotację w wysokości 1 900 000 zł. Pozostałe środki w wysokości 2 600 000 zł pochodzą z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zostaną zaangażowane również środki samorządów lokalnych i sponsorów.

Uroczyste otwarcie XXVII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach halowych – Łódzkie 2021 odbędzie się 21 czerwca o godz.13.00 w hali widowiskowo-sportowej w Bełchatowie przy ul. 1 Maja 61. Podczas ceremonii nastąpi uroczyste wciągnięcie flagi olimpijskiej na maszt, ślubowanie i odczytanie apelu olimpijskiego oraz zapalenie znicza.

Maskotką wydarzenia jest orzeł, nawiązujący do herbu województwa łódzkiego. Szczegóły dotyczące olimpiady dostępne są na stronie www.oomlodzkie2021.pl

Źródło i foto: lodzkie.pl