fbpx
Łódzkie pełne tradycji
Łódzkie pełne tradycji
18 grudnia 2023
Łódzkie koła gospodyń ze wsparciem
Łódzkie koła gospodyń ze wsparciem
8 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Łódzkie wspiera rodziny

Pół miliona złotych przeznaczył samorząd województwa łódzkiego na konkurs „Samorząd Przyjazny Rodzinie 2024”. To pieniądze m.in. na organizację warsztatów, półkolonii i pikników rodzinnych. Projekt skierowany jest do gmin i powiatów.

– Rodzina jest najważniejsza – podkreśla Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego. – Jesteśmy samorządem przyjaznym rodzinie i taka jest właśnie nazwa naszego konkursu wspierającego rodziny, zarówno te biologiczne, jak i zastępcze. Przekazujemy dotację do gmin i powiatów i czekamy na wartościowe propozycje. Zachęcamy mieszkańców naszego regionu do wspólnego spędzania czasu oraz wymiany doświadczeń między pokoleniami.

Do konkursu można zgłaszać pomysły, których wartość nie przekracza 100 tysięcy złotych. Ważne, by projekty wzmacniały rolę i funkcję rodziny, rozwijały zainteresowania dzieci i młodzieży oraz pomagały wyrównywać szanse edukacyjne. Wsparcie powinno trafić do środowisk przeżywających trudności wychowawcze. Mogą to być również działania zachęcające do zostania rodziną zastępczą i na przygotowanie do tej roli.

Zgłoszenia do konkursu przyjmuje Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, a wnioski można składać do 19 stycznia 2024 r.

Więcej informacji: https://bit.ly/SamorządPrzyjaznyRodzinie

W ostatniej edycji konkursu wsparcie otrzymała m.in. gmina Zduny w powiecie łowickim na organizację „Tygodnia dla rodziny”, gmina Ozorków w powiecie zgierskim na rodzinne półkolonie oraz gmina Czerniewice w powiecie tomaszowskim na projekt „Aktywna rodzina”.

źródło: lodzkie.pl