fbpx
Radni wybrali marszałka i zarząd województwa opolskiego
16 czerwca 2024
Międzynarodowe wsparcie opolskiego biznesu
1 lipca 2024
Pokaż wszystkie

Lokalne Centrum Biznesu w Brzegu

Lokalne Centrum Biznesu w Brzegu

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna Invest-Park otworzyła w Brzegu Lokalne Centrum Biznesu. To nowoczesne hale przemysłowe i atrakcyjne przestrzenie magazynowe, to szansa wsparcia lokalnego biznesu.

Prezes WSSE Invest-Park Piotr Wojtyczka podkreśla, że hala w Brzegu to kolejne lokalne centrum biznesu, otwierane przez Invest-Park, zgodne z koncepcją rozwijania biznesu w mniejszych miejscowościach, zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju. – Ta hala to pięć tysięcy metrów przestrzeni magazynowej, tysiąc metrów przestrzeni biurowej. Jesteśmy elastyczni w stosunku do inwestorów, którzy będą chcieli rozpocząć tutaj swój biznes, możemy dostosować halę do ich potrzeb – mówi prezes.

W otwarciu centrum wzięli udział marszałkowie Zbigniew Kubalańca i Robert Węgrzyn, których cieszą takie jak ta inwestycje w regionie.

Cieszą, bo tu w Brzegu to ogromny obiekt, doskonale skomunikowany, bo blisko do autostrady A4 i dróg ekspresowych. A więc to nie tylko rozwój lokalnej przedsiębiorczości, ale też szansa i nadzieja na ściągnięcie inwestorów zewnętrznych – mówi Zbigniew Kubalańca podkreślając jednocześnie, że na Opolszczyźnie brakuje takich dużych, nowoczesnych hal produkcyjno-magazynowych.

Także Robert Węgrzyn wskazuje na kapitalne znaczenie tej inwestycji. – Rozwój gminy i wprost, i proporcjonalnie zależy od rozwoju biznesu. Im więcej inwestycji w gminie, tym większe wpływy do budżetu. Ale tez wokół każdej inwestycji tworzą się mniejsze podmioty gospodarcze, które później z dużymi inwestorami współpracują – mówi.

opolskie.pl