fbpx

Lubelski konkurs „Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”

studzienka kanalizacyjna
Lubelskie inwestuje w gospodarkę wodno-ściekową
26 lutego 2021
informatyk
Eliminacje krajowe WorldSkills Poland w Lublinie
11 marca 2021
Pokaż wszystkie

Lubelski konkurs „Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”

plakat

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego zachęca mieszkańców regionu do poznania zwyczajów pszczół i do udziału w konkursie na przygotowanie terenu przyjaznego pszczołom pn. „Tajemniczy ogród dla pszczół i dzikich zapylaczy”.

Zadaniem uczestników jest utworzenie ogrodowego zakątka w oparciu o rośliny miododajne oraz elementy wyposażenia, takie jak domki i poidełka dla owadów. W konkursowe szranki mogą stawać osoby prywatne (w kategorii indywidualnej) oraz placówki oświatowe i opiekuńcze (w kategorii szkolnej).

Co trzeba zrobić, by wziąć udział w projekcie? Po pierwsze zgłosić zamiar utworzenia ogrodu (do 7 kwietnia), a następnie czekać na przyznanie kodu przez organizatora i… zacząć działać. Zadaniem zespołów w kategorii szkolnej jest nie tylko wykonanie ogrodu, ale też uczestnictwo w zajęciach o życiu i znaczeniu pszczół. Na sprawozdania i fotografie organizatorzy czekają do 15 września br.

Uwaga: zgłoszenia do konkursu oraz dokumentację z realizacji konkursowego zadania należy wysyłać wyłącznie w wersji elektronicznej.

Jury wybrane przez organizatora będzie brało pod uwagę: estetykę i efektowność wizualną ogrodu, jego użyteczność dla zapylaczy, atrakcyjność i niepowtarzalność aranżacji, ale także zaangażowanie uczestnika w projekt (na podstawie sprawozdania).

Na autorów sześciu najpiękniejszych ogrodów (po 3 w każdej kategorii) czekać będą atrakcyjne nagrody rzeczowe, a na uczniów zwycięskich szkół i przedszkoli – dodatkowe upominki i wyjazd na warsztaty pszczelarskie. Z kolei w kategorii indywidualnej jury przyzna także 50 wyróżnień w postaci równorzędnych nagród rzeczowych.

Do uczestnictwa zapraszają:

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie (organizator) w partnerstwie z Zespołem Lubelskich Parków Krajobrazowych,

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie (współorganizator),

Kuratorium Oświaty w Lublinie (współorganizator).

Projekt jest realizowany w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Lubelskie – wspólnie dla pszczół”.

Regulamin konkursu, interaktywny formularz zgłoszenia oraz wszelkie informacje o konkursie i materiały pomocnicze znajdują się na stronie internetowej www.lubelskie.pl/pszczola w zakładce „Konkursy”.