fbpx

Lubuski biznes zagości w Paryżu podczas igrzysk

Unijne fundusze pomagają wspierać lubuskie rodziny, dzieci i seniorów
1 lipca 2024
Szlakiem lubuskich smaków – kolejny spacer z Lubuskim Centrum Produktu Regionalnego
Szlakiem lubuskich smaków – kolejny spacer z Lubuskim Centrum Produktu Regionalnego
15 lipca 2024
Pokaż wszystkie

Lubuski biznes zagości w Paryżu podczas igrzysk

Lubuski biznes zagości w Paryżu podczas igrzysk

Lubuskie będzie obecne podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Zaprosiliśmy tam młodych lubuskich sportowców oraz kilkudziesięciu przedsiębiorców – mówi marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński. Departament Gospodarki i Rozwoju Urzędu Marszałkowskiego zakończył nabór na misję gospodarczą do Paryża. Wyłonił 38 przedsiębiorców, którzy w czasie igrzysk olimpijskich będą nawiązywać nowe biznesowe relacje.

Misja gospodarcza w Paryżu wpisuje się w szerszy projekt polegający na promocji województwa za granicą. – Przed nami igrzyska olimpijskie. Województwo Lubuskie wybiera się na nie jako partner Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Podczas igrzysk będziemy w Domu Polskim zlokalizowanym w centrum Paryża promować wspaniałe lubuskie wina i produkty regionalne oraz opowiadać o tym, jakie walory posiada nasz region, żeby przyciągać tutaj nie tylko sportowców, ale także przedsiębiorców, bo będziemy organizować misję gospodarczą, w której wezmą udział przedsiębiorcy z naszego regionuzapowiadał wydarzenie marszałek województwa lubuskiego Marcin Jabłoński.

Celem rekrutacji do misji gospodarczej było wyłonienie 38 przedsiębiorców – MŚP posiadających siedzibę lub zarejestrowany oddział na terenie województwa lubuskiego, którzy wezmą udział w wydarzeniu gospodarczym – Paryż 2024, które odbędzie się w Paryżu (Francja) w dniach 29.07-02.08.2024 r. i finansowane jest ze środków Programu Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021-2027, Priorytet 1. Fundusze Europejskie dla lubuskiej gospodarki, Działanie 1.5 Rozwój przedsiębiorczości – dotacje, Typ VI – Tworzenie ofert dla biznesu – obsługa inwestora i eksportera.

Rekrutacja miała charakter otwarty i kierowana była do MŚP, w szczególności z branż: spożywczej i branż komplementarnych, wyposażenia hoteli i restauracji, przemysłu HoReCa, usług e-commerce, metalowej, drzewnej, budowlanej i branż komplementarnych do wymienionych.

Wybór uczestników odbywał się w oparciu o kryteria rankingowe, stanowiące załącznik do Regulaminu rekrutacji i uczestnictwa w wydarzeniu gospodarczym – zamieszczone na stronie internetowej www.investinlubuskie.pl, www.funduszeue.lubuskie.pl oraz www.lubuskie.pl (w zakładce Dla mieszkańca/Rozwój regionu). Regulamin rekrutacji oraz dokumentacja rekrutacyjna zostały zatwierdzone Uchwałą Zarządu WL 5/92/24 dnia 11 czerwca 2024 r.

Firmy wybrane w ramach rekrutacji pochodzą z powiatu zielonogórskiego, miasta Zielona Góra, miasta Gorzów Wlkp., powiatu gorzowskiego, żagańskiego, krośnieńskiego, nowosolskiego, świebodzińskiego, wschowskiego i żarskiego. Artykuł zostanie zaktualizowany o listę zakwalifikowanych do wyjazdu na misję firm po przyjęciu uchwały Zarządu Województwa Lubuskiego, co nastąpi prawdopodobnie 9 lipca 2024 r.

lubuskie.pl