fbpx

Marszałek Marek Woźniak z tytułem „Samorządowiec Dwudziestopięciolecia”

Wielkopolskie szpitale chcą być zielone
Wielkopolskie szpitale chcą być zielone
4 marca 2024
Marszałek Wielkopolski spotkał się z młodymi naukowcami
Marszałek Wielkopolski spotkał się z młodymi naukowcami
17 marca 2024
Pokaż wszystkie

Marszałek Marek Woźniak z tytułem „Samorządowiec Dwudziestopięciolecia”

Podczas trwającego w Mikołajkach IX Europejskiego Kongresu Samorządów, Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego został uhonorowany – w kategorii „Marszałek” – tytułem „Samorządowiec Dwudziestopięciolecia”.

Dodajmy, że wyróżnienia Samorządowiec Dwudziestopięciolecia zostały przyznane także w kategoriach: sołtys, wójt, burmistrz, starosta i prezydent. Za całokształt zasług i osiągnięć nagrodzono prof. Jerzego Stępia i prof. Jerzego Buzka – współtwórców reformy samorządu terytorialnego w Polsce.

Odbywający się w dniach 4 – 5 marca br. kongres przebiegał pod hasłem „Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie”. Spotkanie samorządowców to okazja do omówienia najważniejszych spraw dla Polski regionalnej i lokalnej.

W debacie Serwisu Samorządowego PAP „Jaka polityka spójności po 2027 r.?” Marszałek Marek Woźniak podkreślił rolę samorządowców województw w dystrybucji środków unijnych – Polski model się sprawdził. Mamy zdolności instytucjonalne, przećwiczone procedury i przeszkolonych beneficjentów. Jeśli Europa ten model w twórczy sposób będzie adaptować, to myślę, że te pieniądze będą dobrze wydatkowane.

Marszałek Woźniak uczestniczył też w panelu „Przyszłość idei decentralizacji w zmieniającym się świecie cz. I”. Debata koncentrowała się wokół globalnych wyzwań, takich jak pandemia, inflacja czy wojna w Ukrainie.

umww.pl