fbpx
Posiedzenie Konwentu Wójtów z woj. kujawsko-pomorskiego
Posiedzenie Konwentu Wójtów z woj. kujawsko-pomorskiego
24 września 2023
Kujawsko-pomorskie idealna na jesień. Powiat włocławski
8 października 2023
Pokaż wszystkie

Marszałek reprezentował Kujawy i Pomorze na Komisji ENVE

Marszałek Piotr Całbecki wziął udział w dwudniowym (28 i 29 września) posiedzeniu Komisji Środowiska, Zmiany Klimatu i Energii w Europejskim Komitecie Regionów (ENVE). Tematem zasadniczym spotkania są rozwiązania i wyzwania związane z europejskim Zielonym Ładem. Gospodarz województwa uczestniczył też we wtorkowym (26 września) posiedzeniu Komisji Polityki Spójności Terytorialnej i Budżetu UE (COTER).

Komisja ENVE wyznaczyła sobie spotkanie w Maladze w hiszpańskiej Andaluzji. Debata dotyczy m.in. europejskiego banku wodoru i skutecznej transformacji ekologicznej, a także wyzwań i innowacyjnych rozwiązań dotyczących obszarów przybrzeżnych zagrożonych w związku z podnoszeniem się poziomu mórz, zmieniającymi się wzorcami pogody i problemami ekologicznymi.

Komisja COTER, która zebrała się w Brukseli, zajmowała się m.in. przyszłością unijnej polityki spójności po 2027 roku (od której zależą m.in. przyszłe europejskie środki dla naszego regionu), przeglądem propozycji zmian w założeniach dotyczących ram unijnego budżetu do 2027 roku i pakietem ustawodawstwa dotyczącego bezpieczeństwa morskiego, a także współpracą transgraniczną z obszarami poza Unią Europejską.


ZWRP włącza się kampanię profrekwencyjną i zachęca do wzięcia udziału w wyborach. Już 15 października ważny dzień dla Polaków!