fbpx
Przyznano statuetki Musejon Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku
Przyznano statuetki Musejon Kujawsko-Pomorskie Muzealne Wydarzenie Roku
19 września 2023
Marszałek reprezentował Kujawy i Pomorze na Komisji ENVE
1 października 2023
Pokaż wszystkie

Posiedzenie Konwentu Wójtów z woj. kujawsko-pomorskiego

Posiedzenie Konwentu Wójtów z woj. kujawsko-pomorskiego

W Zamku Bierzgłowskim w powiecie toruńskim obradował w środę (20 września) Konwent Wójtów Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Wśród omawianych tematów były m.in. aktualne konkursy o dofinansowanie projektów w ramach programu regionalnego perspektywy 2021-2027. W posiedzeniu uczestniczył marszałek Piotr Całbecki.

Do dyspozycji lokalnych społeczności i lokalnych organizacji oddajemy jedną czwartą budżetu Funduszy Europejskich dla Kujaw i Pomorza 2021-2027. Jestem przekonany, że te pieniądze zostaną właściwie zainwestowane. Upewnia mnie w tym m.in. zaangażowanie samorządów lokalnych w budowanie programu i generalnie strategii rozwojowej regionu – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.

Gośćmi wójtów z całego regionu byli dziś także przedstawiciele administracji rządowej oraz Banku Gospodarstwa Krajowego, który wspiera rządowy program inwestycyjny w ramach Polskiego Ładu. Debata koncentrowała się wokół środków zewnętrznych – poza naszym programem regionalnym i funduszami uruchamiany przez BGK w grę wchodzą pieniądze Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020 – po które mogą sięgnąć gminy dla sfinansowania ważnych dla lokalnych społeczności inwestycji.

źródło: kujawsko-pomorskie.pl


ZWRP włącza się kampanię profrekwencyjną i zachęca do wzięcia udziału w wyborach. Już 15 października ważny dzień dla Polaków!