fbpx

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego spotkał się z Konsulem Ukrainy

Przewodnicząca Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Rozmawiamy z Bernadetą Hordejuk, Przewodniczącą Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego
19 stycznia 2024
W Olsztynie o współpracy transgranicznej Interreg
4 lutego 2024
Pokaż wszystkie

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego spotkał się z Konsulem Ukrainy

Marszałek województwa warmińsko-mazurskiego spotkał się z Konsulem Ukrainy

Spotkanie z Konsulem Ukrainy odbyło się w środę 24 stycznia. Była to okazja do rozmowy na temat współpracy polsko-ukraińskiej ze szczególnym uwzględnieniem partnerstwa na szczeblu samorządowym, trwającej prawie dwa lata wojny w Ukrainie, pomocy partnerskiemu obwodowi rowieńskiemu, a także o możliwościach współpracy samorządów w najbliższym czasie.

– Na Warmii i Mazurach znajduje się wiele podmiotów, które od lat budują bardzo dobre relacje polsko-ukraińskie – podkreślał marszałek Marcin Kuchciński. – Aktywna współpraca samorządów z partnerami ukraińskimi przynosi wymierne korzyści. Od pierwszych dni wojny samorządy z Warmii i Mazur angażowały się w pomoc potrzebującym mieszkańcom partnerskich gmin i powiatów z Ukrainy i ta pomoc nadal trwa.

Oleksandr Plodystyi objął swoją funkcję w 2021 roku. W latach 2013-2017 pracował m.in. w Ambasadzie Ukrainy we Francji, następnie w Ministerstwie Spraw Zagranicznych Ukrainy. Obszar działania Konsulatu Ukrainy w Gdańsku obejmuje województwa: pomorskie, zachodniopomorskie, kujawsko-pomorskie i warmińsko-mazurskie.

Konsul Ukrainy Oleksandr Plodystyi podczas spotkania poinformował, że Konsulat Ukrainy w Gdańsku od nowego roku ma podniesioną rangę do Konsulatu Generalnego.

źródło: warmia.mazury.pl