fbpx

Międzynarodowy Wyścig Kolarski ,,Solidarności” i Olimpijczyków wystartował w Pabianicach

pociąg
Łódzka Kolej Aglomeracyjna dostanie nowe pociągi
18 czerwca 2021
covid
Łódzkie Centrum Postcovidowe
1 lipca 2021
Pokaż wszystkie

Międzynarodowy Wyścig Kolarski ,,Solidarności” i Olimpijczyków wystartował w Pabianicach

wyścig

Blisko 160 zawodników z 26 ekip, ponad 740 kilometrów podzielonych na 5 etapów. W środę (23 czerwca) w Pabianicach rozpoczął się 32. Międzynarodowy Wyścig Kolarski ,,Solidarności” i Olimpijczyków. Wyścig potrwa 4 dni, rozpoczął się w Pabianicach , a zakończy w Stalowej Woli. Jego organizatorem jest Region Ziemia Łódzka NSZZ „Solidarność”.

 

W czwartek (24 czerwca) peleton przejechał z Koluszek do Sieradza. Zawodnicy pokonali długą trasę liczącą 191,6 km. Na mecie zwycięstwo na trzecim etapie Wyścigu świętował Holender Casper van Uden (Development Team DSM).

Nagrody najlepszym zawodnikom wręczył Waldemar Krenc, przewodniczący Zarządu NSZZ „Solidarność” Region Ziemia Łódzka i szef komitetu organizacyjnego 32.Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Solidarności i Olimpijczyków.

– W sporcie zawsze wygrywa najlepszy. ,,Solidarność” stworzyła najpiękniejszą imprezę na świecie wśród związków zawodowych. Nigdy jeden przeciw drugiemu – podkreślił podczas swojego wystąpienia przewodniczący Waldemar Krenc.

Partnerem 32. Wyścigu Kolarskiego ,,Solidarności” i Olimpijczyków jest między innymi Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego.

– Szczególne słowa podziękowania chce skierować do pana marszałka województwa łódzkiego Grzegorza Schreibera, który zawsze jest nam życzliwy – powiedział szef komitetu organizacyjnego Wyścigu.

Impreza ma charakter międzynarodowy. Wśród kolarzy znajdują się zespoły z Europy, Nowej Zelandii, Paragwaju, Argentyny i Kanady. Startuje również siedem polskich grup: Mazowsze Serce Polski, Voster ATS, Tarnovia, Olsztyn Silvant, Trójka Piaseczno, Chrobry Głogów, Mostostal.

Zawody zostały objęte honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków jest drugą pod względem rangi imprezą kolarską w kraju, jednocześnie będąc najbardziej prestiżową dla polskiego kolarstwa.

Rozgrywany wyścig od 1990 roku szybko zyskał dużą popularność. Obecnie zaliczany jest do polskiego cyklu wyścigowego ProLiga.

Imprezie towarzyszy Mini Wyścig Solidarności, czyli cykl dziewięciu kolarskich zawodów dla dzieci.

 

Źródło i foto: lodzkie.pl