fbpx
Podkarpacie wspiera pszczelarstwo
Podkarpacie wspiera pszczelarstwo
18 grudnia 2023
III sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego
III sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Podkarpackiego
8 stycznia 2024
Pokaż wszystkie

Milionowy pasażer na lotnisku w Jasionce

Pani Iwona, która 28 grudnia przyleciała do Rzeszowa z Manchesteru została milionowym pasażerem Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Towarzyszył jej mąż Robert i syn Leo. A gratulacje szczęśliwej pasażerce złożył marszałek Władysław Ortyl i prezes lotniska Adam Hamryszczak. W wydarzeniu uczestniczył także członek zarządu Stanisław Kruczek. A wyjątkowe wydarzenie uświetnił koncert Justyny Steczkowskiej.

Chciałabym podziękować wszystkim, jestem bardzo mile zaskoczona. Śmiałam się i mówiłam do męża na płycie lotniska, że chciałabym zostać tym milionowym pasażerem. No i jak widać marzenia się spełniają! – mówiła ze sceny podekscytowana pani Iwona.

Pani Iwona odebrała na scenie gratulacje oraz liczne prezenty przygotowane dla milionowego pasażera. Był też olbrzymi tort dla wszystkich uczestników wydarzenia i konkursy dla podróżnych.

Pierwszy raz w swojej historii port lotniczy osiągnął taki wynik. Jak podkreślał w rozmowach z dziennikarzami prezes Adam Hamryszczak, jest to powód do dumy i radości, ale także wyzwanie, aby te statystyki utrzymać, a nawet poprawić w przyszłym roku. Zaś na sukces, jego zdaniem, złożyła się dobra, zespołowa praca, za którą dziękował wszystkim pracownikom:

Potrafimy sprawnie połączyć realizację dużych operacji cargo z rozwojem w segmencie pasażerskim – mówił prezes Adam Hamryszczak.

O ciężkiej pracy zarządu oraz pracowników portu, zwłaszcza w ostatnim okresie, kiedy lotnisko musi łączyć codzienne zadania z obszaru obsługi pasażerów z ruchem towarowym, który generowany jest przez wojnę w Ukrainie, mówił także marszałek Ortyl:

Niewątpliwie jest to dzisiaj najważniejszy port w Europie Środkowo-Wschodniej, jeden z najbardziej znaczących portów w Europie – mówił marszałek.

Władysław Ortyl podkreślał również, że port może się tak dobrze rozwijać dzięki zaangażowaniu samorządu województwa i dobrej współpracy z Polskimi Portami Lotniczymi, które są współwłaścicielem lotniska.

Angażujemy środki i fundusze w rozwój tego portu i wiemy, że to są dobre decyzje, bo one procentują takimi właśnie statystykami, takimi wynikami – podkreślał marszałek.

O planach rozwojowych podrzeszowskiego lotniska mówił także prezes Adam Hamryszczak:

Jeżeli ten ruch będzie tak dynamicznie rósł, jak w ostatnim czasie i ta dobra tendencja zostanie utrzymana, to w ciągu najbliższych kilku lat będziemy dążyć do tego, aby ten terminal został rozbudowany – dodał Adam Hamryszczak.

Uroczystą galę zakończył koncert w wykonaniu Justyny Steczkowskiej. Piosenkarka na scenę zaprosiła także panią Iwonę. Wspólne śpiewanie zostało nagrodzone gromkimi brawami przez gości wydarzenia. Marszałek Władysław Ortyl i prezes Adam Hamryszczak odebrali także statuetki w podziękowaniu za działania na rzecz rozwoju lotniska.

Do tej pory najlepszy wynik lotnisko osiągnęło w 2019 roku, gdy odprawiono 772 tys. osób.

W szczycie sezonu letniego 2023 roku lotnisko oferowało rekordową liczbę połączeń i można było skorzystać z oferty 24 kierunków do 13 krajów. Najwięcej pasażerów, ponad 300 tys., przewiózł w tym roku irlandzki Ryanair, a później w kolejności PLL LOT oraz przewoźnicy czarterowi. W tym roku pojawiło się też kilka nowości, na czele z bardzo popularnym kierunkiem do Rzymu oferowanym przez Wizz Air, trasą do Mediolanu na pokładach PLL LOT oraz sezonowymi kierunkami do Podgoricy i Kefalonii. Lufthansa wróciła z połączeniem do Monachium, a w ofercie zimowych czarterów pojawiło się połączenie do Marsa Alam w Egipcie. W planach na przyszły rok prezes lotniska wymienia: Alicante, Majorkę oraz Izmir.

źródło: podkarpackie.pl