fbpx

Minister sprawiedliwości w Szczecinie. Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim

OZE szansą nie tylko dla Pomorza Zachodniego
OZE szansą nie tylko dla Pomorza Zachodniego
4 marca 2024
Szpital Wojewódzki w Szczecinie z najnowocześniejszym budynkiem oddziałów zakaźnych w Polsce
Szpital Wojewódzki w Szczecinie z najnowocześniejszym budynkiem oddziałów zakaźnych w Polsce
17 marca 2024
Pokaż wszystkie

Minister sprawiedliwości w Szczecinie. Spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim

Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz spotkał się w piątek (8 marca), z Ministrem Sprawiedliwości Adamem Bodnarem. Piątkowa wizyta w Szczecinie to jedno z 11 spotkań, jakie Prokurator Generalny odbywa ze wszystkimi prokuratorami w Polsce.

Prokurator generalny Adam Bodnar, dostrzegając potrzebę osobistego kontaktu z jak najliczniejszym gronem prokuratorów i pracowników prokuratury, podjął decyzję o zorganizowaniu serii spotkań na terenie wszystkich 11 Prokuratur Regionalnych w kraju. Spotkania te są okazją do osobistego zaprezentowania przez prokuratora Generalnego wizji funkcjonowania prokuratury, w tym perspektyw związanych z przystąpieniem Polski do Prokuratury Europejskiej.

Podczas ministerialnej wizyty w Szczecinie, doszło także do spotkania Prokuratora Generalnego Adama Bodnara z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem.

W trakcie rozmowy poruszono m.in. temat roli samorządów i ich możliwości współpracy z wymiarem sprawiedliwości w zakresie przywracania ładu prawnego. Jednym z punktów rozmowy była także sprawa dr Marii Kubisy. Pod koniec stycznia Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz zwrócił się do Ministra Sprawiedliwości – Prokuratora Generalnego Adama Bodnara z wnioskiem o przeprowadzenie kontroli dotyczącej prawidłowości i zgodności z prawem działań organów ścigania i wymiaru sprawiedliwości w zakresie śledztwa prowadzonego w Prokuraturze Regionalnej w Szczecinie przeciwko szczecińskiej ginekolożce.

Przed rozpoczęciem rozmów Minister Adam Bodnar zwiedził pasywny budynek, jaki jest częścią skonsolidowanej siedziby Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego. Podziwiał także panoramę Szczecina z tarasu znajdującego się na dachu budynku.

wzp.pl