fbpx

Mistrz olimpijski z wizytą w podlaskim urzędzie marszałkowskim

żeberka
Festiwal „Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski”
2 września 2021
Podlaskie szpitale z większym finansowaniem
24 września 2021
Pokaż wszystkie

Mistrz olimpijski z wizytą w podlaskim urzędzie marszałkowskim

Rafał Czuper, medalista Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio, oraz jego trener Marek Iwanicki odwiedzili urząd marszałkowski w Białymstoku. W imieniu marszałka Artura Kosickiego pogratulowali im Izabela Smaczna-Jórczykowska, dyrektor Departamentu Polityki Informacyjnej UMWP i Krzysztof Szeweluk, zastępca dyrektora Gabinetu Marszałka. Podczas spotkania Rafał Czuper i Marek Iwanicki otrzymali symboliczne czeki na odpowiednio: 35 tys. zł i 15 tys. zł.

Rafał Czuper podczas XVI Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio zdobył srebrny medal w grze indywidualnej i brązowy w grze drużynowej w parze z Tomaszem Jakimczukiem w tenisie stołowym.

Podobnie jak młociarz Wojciech Nowicki – zdobywca złotego medalu podczas igrzysk w Tokio i oszczepniczka Maria Andrejczyk – srebrna medalistka, Rafał Czuper został doceniony przez Samorząd Województwa Podlaskiego także finansowo – otrzymał 35 tys. zł. Natomiast Marek Iwanicki – 15 tys. zł.

Sportowiec podkreślał, że pomoc samorządu ma dla niego ogromne znaczenia.

– Wsparcie, które dostałem w tym roku od pana marszałka, było największe w czasie mojej sportowej kariery. To mocno pomaga, jeśli chodzi o przygotowywanie się do zawodów, ponieważ nie muszę zajmować głowy finansami. Mam nadzieję, że będzie ono trwało cały czas – powiedział.

Rafał Czuper należy także do powołanej przez marszałka Artura Kosickiego grupy najlepszych podlaskich sportowców Team Podlaskie. Jako swego rodzaju ambasadorowie Podlaskiego mogą liczyć na szczególne wsparcie samorządu województwa.

– Team Podlaskie stało się dużą i głośną sprawą w całej Polsce, bo wielu zawodników z innych rejonów Polski gratulowało nam tego, że jesteśmy w tym gronie. Każdy wypowiada się o tym pozytywnie. To świetna inicjatywa, której nie ma w żadnym innym województwie – podkreślał Rafał Czuper.

Jak mówił trener Marek Iwanicki, przed jego podopiecznym już za tydzień Mistrzostwa Polski, następnie odpoczynek. Z końcem roku tenisista rozpoczyna przygotowania do sezonu, który będzie kwalifikacją do mistrzostw świata na przełomie listopada i grudnia 2022 r.

Źródło i foto: www.wrotapodlasia.pl