fbpx

Mistrzostwa Polski w Szachach rozpoczęte w Rzeszowie

Powiat Bieszczadzki i Samorząd Województwa Podkarpackiego zacieśniają współpracę
Powiat Bieszczadzki i Samorząd Województwa Podkarpackiego zacieśniają współpracę
20 maja 2024
XVI Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”
2 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

Mistrzostwa Polski w Szachach rozpoczęte w Rzeszowie

Mistrzostwa Polski w Szachach rozpoczęte w Rzeszowie

W Rzeszowie rozpoczęły się 81. Indywidualne Mistrzostwa Polski oraz 76. Indywidualne Mistrzostwa Polski Kobiet w Szachach. Uroczystego otwarcia dokonał wicemarszałek Piotr Pilch, wykonując pierwszy ruch na pierwszej szachownicy, co symbolicznie zainaugurowało zawody.

W turnieju, który potrwa dziewięć dni, uczestniczy 10 arcymistrzyń i 10 arcymistrzów z całej Polski, co zapewni emocjonujące rozgrywki na najwyższym poziomie. Zawody są wyjątkowym wydarzeniem, ponieważ ostatni raz tej rangi turniej odbył się w naszym regionie w 1966 roku.

Cieszymy się, że możemy gościć najlepszych szachistów w Polsce tutaj, w Rzeszowie. To nie tylko okazja do rywalizacji na najwyższym poziomie, ale również do promocji naszego regionu jako miejsca, które sprzyja rozwojowi sportu i kultury. Szachy to gra, która uczy strategicznego myślenia, cierpliwości i koncentracji, a te umiejętności są bezcenne zarówno w sporcie, jak i w codziennym życiu. Dziękujemy wszystkim organizatorom i sponsorom za ich wkład w realizację tego wydarzenia. Życzę wszystkim zawodnikom sukcesów i emocjonujących partii, a widzom wielu niezapomnianych chwil podczas obserwowania tych wspaniałych zmagań – mówił wicamarszałek Piotr Pilch.

Organizację mistrzostw wsparł finansowo Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, co umożliwiło stworzenie doskonałych warunków dla zawodników. Szachowe zmagania to nie tylko walka o tytuł mistrza Polski, ale także promocja szachów jako sportu rozwijającego umiejętności strategicznego myślenia i koncentracji. Przez kolejne dni, zarówno uczestnicy, jak i widzowie, będą mogli obserwować zmagania najlepszych polskich szachistów, co bez wątpienia wpisze się na stałe w kalendarz najważniejszych wydarzeń sportowych regionu.

W mistrzostwach udział biorą:

Turniej Open:

Koziorowicz Michał
Soćko Bartosz
Psyk Radosław
Kosakowski Jakub
Moranda Wojciech
Wojtaszek Radosław
Bartel Mateusz
Piorun Kacper
Tomczak Jacek
Gumularz Szymon

Turniej Kobiet:

Siekańska Maria
Kaszlińska Alina
Śliwicka Alicja
Rudzińska Michalina
Soćko Monika
Barwińska Ewa
Kiołbasa Oliwia
Antolak Julia
Malcewska Aleksandra
Jarocka Liwia

Zmagania zawodników potrwają do 30 maja.

podkarpackie.pl