fbpx
Rozpoczęcie modernizacji Teatru Polskiego we Wrocławiu
20 maja 2024
Blisko 250 milionów złotych na termomodernizację na Dolnym Śląsku
Blisko 250 milionów złotych na termomodernizację na Dolnym Śląsku
2 czerwca 2024
Pokaż wszystkie

Na Dolnym Śląsku wybrano nowy zarząd województwa

Wybrano nowy zarząd województwa

Paweł Gancarz został nowym marszałkiem województwa dolnośląskiego. We wtorkowym głosowaniu (21 maja) poparło go 28 radnych sejmiku. Nowy marszałek zapowiedział, że będzie współpracował ze wszystkimi środowiskami chcącymi kontynuować dynamiczny rozwój Dolnego Śląska, niezależnie od barw politycznych.

W skład nowego zarządu województwa wejdą także wicemarszałkowie Wojciech Bochnak i Michał Rado oraz członkowie zarządu Natalia Gołąb i Jarosław Rabczenko.

Nowy marszałek Paweł Gancarz jest szefem dolnośląskich struktur Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ma 39 lat. Z wykształcenia jest ekonomistą, ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na kierunku zarządzanie. Jest również absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a także Krakowskiej Szkoły Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, gdzie ukończył Master of Business Administration in Community Management.

Doświadczenie zawodowe zdobywał w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. W 2014 r. uzyskał mandat wójta gminy Stoszowice, funkcję tę pełnił do czasu powołania na stanowisko wiceministra infrastruktury.

Od 2000 r. działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Stoszowicach. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP we Wrocławiu. Jest żonaty, ma dwoje dzieci.

Co powiedzieli po wyborze nowi członkowie zarządu?

Paweł Gancarz: – Bardzo dziękuję radnym za zaufanie, jakim mnie obdarzyli. Deklaruję swoje zaangażowanie i oddanie na rzecz Dolnego Śląska oraz kontynuację ważnych dla mieszkańców projektów, jak choćby budowa Nowego Szpitala Onkologicznego czy zadania infrastrukturalne: drogowe oraz kolejowe. Dolny Śląsk to region wyjątkowy, miałem okazję przekonać się o tym wielokrotnie. Obiecuję, że będę o tę wyjątkowość dbał oraz ją rozwijał. Bardzo proszę państwa radnych o owocną współpracę.

Wojciech Bochanak: – Dziękuję wszystkim radnym głosującym podczas dzisiejszej sesji sejmiku. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem osobą kontaktową i taką, z którą można się porozumieć w każdej sprawie ważnej dla samorządu województwa. Bo to przecież on jest najważniejszy.

Michał Rado: – Dostałem ogromny kredyt zaufania i zapewniam, że będę robił wszystko dla dobra Dolnego Śląska. Dziękuję przede wszystkim panu marszałkowi Cezaremu Przybylskiemu, dzięki któremu tutaj jestem, panu marszałkowi Pawłowi Gancarzowi za szansę, a także wszystkim radnym za oddane na mnie głosy. Bierzemy się do pracy!

Jarosław Rabczenko: – Bardzo dziękuję za zaufanie. To ogromny honor i zaszczyt móc służyć województwu w funkcji członka zarządu. Przede wszystkim to zaszczyt być Dolnoślązakiem. Przez ten czas dany mi w zarządzie zrobię wszystko, aby nadal rozwijać nasz region.

Natalia Gołąb: – Jest to dla mnie ogromny zaszczyt. Cieszę się, że będę mogła być głosem kobiet w zarządzie województwa. Przed nami teraz dużo pracy na rzecz rozwoju Dolnego Śląska.

Swoją dotychczasową, ponad 10-letnią pracę jako Marszałek Województwa Dolnośląskiego podsumował również Cezary Przybylski. – Przez ten czas wspólnie rozwijaliśmy Dolny Śląsk. Z dumą możemy mówić, że jesteśmy Dolnoślązakami, że mieszkamy w pięknym i nowoczesnym regionie, który jest otwarty na pomysłowych ludzi i innowacyjne projekty. Dziękuję Zarządowi Województwa, Radnym Sejmiku, pracownikom Urzędu Marszałkowskiego i samorządowcom za dobrą, merytoryczną współpracę przez te lata. Pracę, którą w obecnej kadencji będziemy kontynuować z myślą o Dolnoślązakach. Marszałek Cezary Przybylski pogratulował wyboru nowemu Marszałkowi Województwa Dolnośląskiego, Pawłowi Gancarzowi. – Jestem przekonany, że będzie bardzo dobrym gospodarzem, dbającym o nasz piękny Dolny Śląsk – powiedział były już marszałek Cezary Przybylski.

dolnyslask.pl