fbpx
nagroda
Trwa nabór do tegorocznej edycji Podlaskiej Marki
19 stycznia 2021
walentynki
Marszałek województwa podlaskiego zaprasza na koncert walentynkowy
11 lutego 2021
Pokaż wszystkie

Na Podlasiu fundusze unijne dla seniorów

joga

Zajęcia z zakresu kultury fizycznej i specjalistyczne porady dla osób powyżej 60. roku życia – to działania przewidziane w projekcie złożonym przez gminę Kołaki Kościelne. Tę inicjatywę, która ma za zadanie polepszenie jakości życia osób starszych, wsparł Zarząd Województwa Podlaskiego na posiedzeniu, które odbyło się 21 stycznia.

Jest to projekt zgłoszony w ramach naboru prowadzonego przez lokalną grupę działania Brama na Podlasie. Będzie realizowany przez Bibliotekę Publiczną w gminie Kołaki Kościelne, a jego całkowity koszt wyniesie ponad 180 tys. zł.

– Starzenie się społeczeństwa, rosnąca populacja osób starszych to problemy, z którymi mierzy się nie tylko nasz region, ale też cała Polska i Europa. Dzięki funduszom unijnym, które wspierają nawet najmniejsze, lokalne inicjatywy możemy pomóc seniorom i sprawić, że jeszcze długo pozostaną aktywni – mówi Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

Projekt gminy Kołaki Kościelne przyczyni się do przeciwdziałania wykluczeniu, osamotnieniu i marginalizacji osób starszych. Zwiększy się liczba miejsc w istniejącym już Klubie Seniora – z jego oferty skorzysta kolejnych 20 osób powyżej 60. roku życia. Zostanie również rozszerzona oferta proponowanych zajęć i aktywności. Klub stanie się miejscem, gdzie osoby starsze będą rozwijać swoje pasje i zainteresowania, skutecznie zapobiegając poczuciu izolacji i osamotnienia.

Przyznana temu projektowi dotacja w wysokości ponad 170 tys. zł pochodzi z funduszy europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.